114 takken. Het in den omtrek der versterking gelegen terrein was met ineengestrengeld struikgewas begroeid, waartusschen men bamboe-doeristoelen en boomen vond. De gracht der versterking bevond zich op 1 M. van den voet van het bankettalud, was dus niet buitenmaar binnen de versterking en had bij eene breedte van 2 tot 3 M. eene diepte van 75 cM. Alleen aan de westerface vond men buiten de versterking eene gracht van geringe afmetingen, met struikgewas begroeid en wellicht van ouden datum; aan twee andere facen vond men ondiepe slooten, grootendeels droog en opgevuld met verhakkingen. Na de bemachtigiug dezer versterking bleek uit alles, dat zij eerst eenige dagen te voren was gerestaureerd en de vijand daarvoor, zoowel binnen als buiten de omwalling, den grond had uitgegraven. De ingang van het werk was eene van loodrechte wanden voorziene coupure van 80c. M. breedte in de borstwering, die door eene houten deur was afgesloten. De borst wering was daar ter plaatse veel breeder. De coupure had twee elkander rechthoekig snijdende bochten en voor haar was over de sloot eene brug en in de bamboe-doeriverhakking eene opening gemaakt, die met een voetpad in verbinding stond, De binnengracht was tot hare boorden gevuld met drassig water. Binnen de verster king vond men lage pondok's van bamboe, met atap gedekt. In deze loodsen waren balei-balei's. Het terrein binnen de benting was lager dan het omliggende. Fig. 2 en 3 stellen plattegrond en profiel voor der vijandelijke versterking Kota Baroe bij Segli, in Juli 1892 door ons genomen. Fig 4, 5 en 6 stellen plattegrond en profielen voor der in Juli 1892 door ons bemachtigde vijandelijke benting Kota Rantang bij Segli. Naar het aantal huizen, slaapplaatsen en keukens te oordeelen, moet de vaste bezetting dezer sterke benting ongeveer 30 man hebben bedragen. Op korten afstand er van bevond zich een voorwerk in den vorm eener kleine vierkante redoute. Fig. 7, 8 en 9 stellen plattegrond en profielen voor der bij Segli gelegen en in Juci 1892 door ons genomen vijandelijke versterking Kota Mëbëdil. Fig. 10 en 11 stellen plattegrond en profiel voor der in Juni 1892 door ons bij Segli genomen vijandelijke versterking Kota Bras.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 125