138 2° dat hij ditzelfde heeft gedaan met een horlogie, toebehoorende can den tweeden stuurman Y. 3° dat hij ditzelfde heeft gedaan met een horlogie, toebehoorende aan den eersten ziekenoppasser v. d. Y. 4° dat hij een naaimachine, toebehoorende aan Soetan Mohamad Salim, Hoofddjaksa te Tandjong Pinang, en die hem tot eenigen arbeid was ter hand gesteld met verplichting het terug te geven, verkocht heeft en het geld ten eigen bate heeft aangewend; 5° dat hij hetzelfde heeft gedaan met een aan denzelfden persoon toebehoorend geweer; 6° dat hij eene tondeuse, toebehoorende aan denzelfden Soetan Mohamad Salim, Hoofddjaksa te Tandjong Pinang, met hetzelfde doel ter hand gesteld, thans niet meer in zijn bezit heeft, zonder eenige aannemelijke reden voor de verdwijning te kunnen opgeven, zoodat het vermoeden bestaat, hij deze ook verkocht heeft aan een, te Batavia vertoevend, Europeesch fuselier; O. dat beklaagde, thans appellant, te dier zake, bij garnizoens order van den plaatselijk militairen commandant te Tandjong Pinang dd. 4 Februari daaraanvolgende, naar den. Krijgsraad is verwezen; O. dat de Krijgsraad bij zijn vonnis a quo alleen op de vier eerste punten van beschuldiging recht gedaaD, doch zich ten onrechte ont houden heeft van eene beoordeeling en beslissing ten aanzien van de beide laatste punten van beschuldiging O. dat de Krijgsraad hierbij blijkbaar is uitgegaan van de meening, dat alleen behoorde recht gedaan te worden op de nadere klacht dd. 10 April 1895, opgemaakt door den Auditeur-Militair bij den Krijgs raad te Palembang, waarin van beide laatste punten, in de oorspron kelijke klacht voorkomende, geen melding was gemaakt, doch deze meening door niets is gewettigd; O. dat wel is waar, blijkens de notulen van het verhandelde in den Krijgsraad op 10 April 1895, de Krijgsraad, van oordeel zijnde dat de procedures niet kunnen worden gehouden voor in staat om daarop recht te doen en dat alsnog een nader onderzoek omtrent de aanhangige zaak behoort te geschieden, heeft besloten o. a. „om, alvorens den Auditeur-Militair toe te laten tot het voordragen van zijne conclusie, dezen op te dragen, alsnog aan den beklaagde in

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 149