141 „De acte van beschuldiging zal inhouden: „le den naam of eene duidelijke aanwijzing van den persoon des „beklaagden „2e eene duideljjke voorstelling van het feit of de feiten aan „dezelven ten laste gelegd, met alle de omstandigheden, daartoe „betrekkelijk „Die acte zal worden gesloten door de bepaalde vermelding van „het misdrjjf, waarvan de beklaagde dientengevolge wordt beschuldigd, „met alle de omstandigheden, welke volgens de wet tot verzwaring „of tot verlichting van straf aanleiding geven": De jurisprudentie heeft dan ook steeds het beginsel gehuldigd, dat eene klacht, om in rechten geldig te zijn, behalve den naam of de aanwijzing van den beklaagde, eveneens moet inhouden eene duidelijke voorstelling van het feit of de feiten, welke hem ten laste worden gelegd, met al de omstandigheden, daartoe betrekkelijk, zoowel de verzwarende als de verlichtende. Daarin moeten dus duidelijke en behoorlijke opgaven aanwezig zijn van de strafbare feiten, welke ten laste gelegd worden. Eene bloote qualificatie van die feiten is dus geheel onvoldoende, doch de klacht behoort alle elementen te bevatten, welke noodzakelijk zijn om de geincrimineerde feiten te kunnen qualificeeren. Ontbreekt in de klacht een der elementen, welker aanwezigheid door de strafwet gevorderd wordt tot daarstelling van eenig misdrijf, dan kan de beklaagde ook niet aan dat misdrijf schuldig verklaard worden. Zoo zal b.v., in geval van diefstal in de chambrée, uit de kiacht moeten blijken dat de gestolen goederen zich tijdens den diefstal bevonden in de chambrée gezamenlijk bewoond door den beschuldigde en den bestolene, of althans in het slaapkwartier, de chambrée of de stallingen, en, dat die goederen aan een kameractd van den beschuldigde toebehoorden, omdat voor de toepassing van art. 191 C. W. de vereeniging van al deze omstandigheden vereischt wordt ingeval van overtreding van art. 188 C. Wdat de beschuldigde was schildwacht en als zoodanig het speciale consigne had om te waken tegen ontvreemding der goederen, welke hij weggenomen heeft bij gequalificeerden diefstal:

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 152