4 152 Het kost tijd om iets in te voeren; dit is nu eenmaal niet anders. Dat daarover eerst gelachen en veel geschreveu moet worden, is dikwijls een gevolg van het „scheiden thut weh", wanneer het geld betreft. Ook in Indië weet men daarvan mee te praten. Er is nog al veel tijd noodig geweest, om te erkennen, dat goede voeding van den soldaat in het belang van den staat is. Het voor het bereiden van goed voedsel noodig kookgereedschap wordt nu langzamerhand ingevoerd. En er blijft niet anders over, dan een schietgebed te doen, dat het den Minister van Koloniën moge behagen, voortdurend eenige manschappen van de Koloniale Reserve tot koks voor het Indisch Leger te doen vormen. Dan zullen de laatste klachten over het eten van den troep zeker een einde nemen. Red. BERICHT. Atjeh, 1 Januari 1897. Aan de Redactie van het Indisch Militair Tijdschrift. Zeer Geachte Redacteur Uit het mij ter inzage gezonden schrijven blijkt, dat eene zinsnede in een mijner „Bespiegelingen" de meening deed ontstaan als zoude ik een persoon hebben willen grieven en den ernst in twijfel trekken, waarmede commissiën gekozen worden, die advies hebben uit te brengen over be langrijke zaken, i. c. de levering van geschut ten behoeve van het Departement van Koloniën. Noch het een noch het ander was het geval en zoo iets zoude trou wens in het Indisch Militair Tijdschrift zeker misplaatst zijn. Het spijt mij inderdaad, dat door mijn schrijven die meening is ont staan en ik verklaar gaarne, dat het mijne bedoeling niet (1) was iemand of iets te kwetsen. De zinsnede moet luiden: heeft o. a. ook zitting een deskun dige, tevens officier der Nederlandsche Schutterij," welk laatste dient te worden beschouwd als eene bloote mededeeling; meer niet. De woorden „deskundige, tevens" zijn, hoe en waar weet ik niet, tot mijn spijt uitgevallen, waardoor aan het geschrevene eene beteekenis werd gehecht, die niet lag in de bedoeling van den schrijver. Met gevoelens van hoogachting, Geachte Redacteur, heb ik de eer te zijn, Uw. dw. dn. Senda. (1) De onregelmatigheid is ook ons ontsnapt. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 163