BOEKBESCHOUWING. De Militaire Academie door Gborge Kep- per met 77 illustration naar teekeningen van J. Hoynck van Papendrecht en H. M. Krabbé, Amsterdam. Uitgevers Maatschappij ^Elsevier" 1897. „De herinneringen aan de Militaire Academie en het leven aldaar in „den goeden ouden tijd, toen aan onze Militaire Hoogeschool voorzeker „eigenaardige begrippen van opvoeding en onderwijs heerschende waren, „werden niet dan aarzelende door mij te boek gesteld." Met deze woorden vangt de heer Kepper de voorrede van zijn aange naam geschreven werk aan. Wij allen, die de Academie van nabij kennen, hetzij wij haar bezochten in den tijd, waaraan de schrijver zijn boeiende schetsen ontleend heeft, hetzij wij een meer gunstige latere periode medemaakten, kunnen ons gelukkig achten, dat hij die aarzeling heeft weten te overwinnen en een herinneringsboek het leven heeft doen zien, dat door een ieder onzer gaarne ter hand zal worden genomen. Hebben die schetsen er zeker reeds het hunne toe bijgedragen om „Elseviers Geillustreerd Maandschrift", waarin zij aanvankelijk verschenen, ook voor het lezend officierspubliek gewild te maken, nu zij in een bundel vereenigd zijn, mogen wij niet nalaten de lezing er van aan ieder oud-cadet ten zeerste aan te bevelen. Ook de jongeren zullen er tal van souvenirs in aantreffen, ook bij hen zal de lezing menige aangename en ook wel een enkele minder aangename herinnering opwekken, terwijl vele beschrijvingen een „tout comme chez nous" zullen ontlokken. Weldadig was de indruk, dien het goed geschreven verhaal, opgeluisterd door zijn fraaie, zoo vriendelijk ons geheugen te hulp komende schetsteekeningen, op ons maakte. In het actieve militaire leven met zijn vele decepties heeft een der gelijke terugblik op onzen militairen Studententijd met al zijn lief en leed werkelijk een opfrisschenden invloed. Welke illusiën bezielden in die dagen ons allen, wat zagen wij de toekomst vroolijk tegemoet, wat ge noten wij van een cadettengrap, wat sloegen wij ons door kleine plagerijen, ontberingen aan het verblijf op het oude kasteel van Breda eigen, enz,

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 164