170 Politisch bevatten de Onderhoorigheden de volgende deelen I. Westkust (van zuid naar noord). 1. Kloewat, bestaande uit de volgende aan het strand gelegen vazalstaatjes: Si Lëkat, Si Badi, Oedjong Poeloe (1) met Poeloe Doewa, Bakongan, Lembang, Koewala Bak Oeër met Koewala Baroe, Asahan, Rasian, Si Naboeq, Terbangan Raijoet en Terbangan Tjoet. 2. Tampat Toewan (ook genaamd Tapaq Toewan). 3. Sama Doewa. 4. Teloq Paoe bestaande uit Damar Toetong, Batoe Tonggal, Teloq Paoe, SawaDg Sekoeda, Triëng Medoewi, Aloeër Pakoe en' Teloq Pasei. 5. Makih (2) met Laboean Tarab. 6. Laboean Hadji en Onderhoorigheden bestaande uit Teloemat, Kemoemoe, Laboean Hadji, Pelakan en Koewala Paoe Baroe. 7. Mangging met Baoe. 8. Soewa met Tangan Tangan Raijoet, Tangan Tangan Tjoet en Teloq Paoe Mangging. 9. Soesoe. 10. Belang Pedir. 11. Poeloe Kajoe. 12. Koewala Batoe (3) met Lama Moeda, Lama Toeha, Soerian en Si Majam. 13. Senaam. 14. Melaboeh (Analaboe) en Onderhoorigheden, bestaande uit Tri- pah, Senagan met Trang en Tadoe, Melaboeh, Boeboeën en Wailah. 15. Tenom met Pangah. 16. Kroeëng Sabil met Tjellang. 17. Rigas. 18. Patih, bestaande uit Ranoï, Teloq Geloempang, Lagen en Patih. 19. Teloq (4) Kroeët, bestaande uit Baba Nipah en Teloq Kroeët. Ten einde eenigszins een denkbeeld te geven van de beteekenis dezer staatjes, zij aangeteekend, dat van Langen het bevolkingscijfer (1) Eigenlijk Poelau in het Maleisoh evenals in het Atjehsch. (2) Op marinekaarten Mukki-Mukki. (3) Atjehsch: Bateh. (4) Ejj verkorting Loq.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 181