181 De bevolking van Panteh Radja en de daartoe behoorende vazal- staatjes kan op 12000 zielen worden geschat. i. De federatie van Gigiëng Deze federatie bestaat uit 8 hoeloebalangschappen, heeft eene uit gestrektheid van 3000 a 4000 palen en eene bevolking, die door Lange op 150000 zielen wordt geschat. De 8 hoeloebalangschappen zijn de volgende I. Het eigenlijke Gigiëng of het gebied van het hoofd der fede ratie, Bintara Kembangan of Kemangan, verdeeld in 9 moekim's 1. Kembangan met 5 kampongs. 2. Njaman 4 3. Aloeër Bateh 4 4. Djërat Manjang „3 5. Oedjong Rimba 7 6. Tiron of Tiro „2 waarin de kampong Tirou, een der broeinesten van de zoogenaamde „orang moslemin". 7. Qëmpang Raijoet met 2 kampongs. 8. Gëmpang Tjoet 1 kampong. 9. Tiba. 3 kampongs. II. Het gebied van Bintara Soewi Sama Indraverdeeld in 8 moekim's, waarin de kampong Garoet, een der broeinesten van de zoogenaamde „orang moslemin". III. Het gebied van Bintara Kemala, verdeeld in 2 moekim's, waarin Kemala, de residentie van den pretendent-sultan. IY. Het gebied van Panglima Magoïbestaande uit twee stukken, waarvan een verdeeld in 3 moekim's, terwijl het andere uit 1 moekim (Bambi) bestaat. Y. Het gebied van Bintara Pinangbestaande uit twee stukken, waarvan het eene, in het binnenland gelegen, in 3 moekim's is ver deeld, terwijl het andere of kleinste, aan zee gelegen, uit 1 moekim bestaat, waarin de kampongs Pakan Baroe, Pakan Sot (Sohot) en Tjibreh, broeinesten der zoogenaamde „orang moslemin". YI. Het gebied van Bintara Paleuh, verdeeld in 4 moekim's. YII. Het gebied van Imam IJoesoef, bestaande uit 1 moekim (Gigiëng). YIII. Het gebied van Tengkoe Atjeh Tengoï, bestaande uit 1 moekim.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 192