216 De loop heeft een kaliber van 6.5 m. M., is 11 c. M. langen van 4 rechtsche trekken voorzien. Door het losdraaien van een schroef kan de loop worden afgenomen om te worden gereinigd. Het magazijn zit, evenals bij het repeteergeweer M. 95, onder den loop aan de achterzijde. De rechterzij wand wordt gevormd door een klep, die naar beneden opendraait en daardoor het geheele magazijn aan de rechterzijde opent. Met het opendraaien van de klep gaat gelijktijdig de aanbrenger naar beneden. De 5 patronen, voorzien van den patroonhouder (f), worden nu in het magazijn gelegd en dit laatste gesloten. Hierdoor komt de aanbrenger (e) tegen de onderste patroon te drukken. De patroonhouder wordt vervolgens naar beneden uitgetrokken Het opkomen der patronen wordt nu echter nog belet door den afsluiter. Het sluitstuk bestaat hoofdzakelijk uit een cylinder (g) met dek plaat (h). In den cylinder bevindt zich een spiraalveer (i) en een slagpin (k). De eerste vindt zijn steun aan de achterzijde in een wig (1) welke dwars door het sluitstuk gaat. Aan de voorzijde van den cylinder bevindt zich de afsluiter (m) en aan de achteronderzijde eene insnijding, (n) Om een patroon uit het magazijn in den loop te brengen, trekt men, vóór het lste schot, het sluitstuk naar achteren. De insnijding pakt dan den haao, neemt deze mede en spant hem. Zoodra de afsluiter boven de patronen weg is, komen deze omhoog; een paar richeltjes boven in het magazijn beletten echter het geheel opkomen. Laat men nu het sluitstuk los, dan springt het naar voren en duwt de afsluiter, evenais bij ons repeteergeweer, een patroon in den loop. Het slot heeft veel overeenkomst met dat van ieder pistool of iedere revolver (alleen is er geen dubbele beweging aan) en kan dus, als niet in verband staande met het repeteermechanisme, stilzwijgend worden voorbijgegaan. Alleen dient nog vermeld te worden een pal, die kan beletten, dat het geladen pistool, door welke omstandigheid ook, afgaat. Men kan het pistool ook als enkellader gebruiken door de patronen boven in te brengen en in den loop te drukken. Ook kan men het magazijn naar believen met één tot vijf patronen vullen zonder dat men een patroonhouder noodig heeft.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 227