219 huls tusschen den loop en den afsluiter. Dit veroorzaakte echter slechts eene vuurpauze van een paar secunden. 2o. De sterkte van de spiraalveer, alsmede de goede gangbaar heid van het sluitstuk, luisteren naar zeer nauwkeurige eischen. Wanneer daaraan iets hapert, komt onmiddellijk het sub. 1 ge noemde bezwaar voor. 3o. De patroonhulzen moeten van bijzonder sterke qualiteit zijn, daar het achterste gedeelte de geheele spanning der buskruit- gassen bij het naar achteren gaan moet kunnen verduren. Wat de constructie en het aantal samenstellende deelen betreft, komen het Bergmannpistool, het repeteergeweer M. 95 en de revolver vrijwel overeen. Het Borschardt repeteerpistooleen wapen waarop zeer de a indacht is gevallen op de Gewerbeausstellingte Berlijn in 1896, bestaat uit dezelfde deelen als het Bergmannpistool. Het magazijn is echter in de kolf aangebracht en het geheele slag- en sluitmechauisme bevindt zich achter den loop, en steekt achter de kolf uit. Daardoor heeft het pistool eene zeer eigenaardige gedaante, en ligt het zwaartepunt ongeveer in het bovenste gedeelte van de kolf. De druk der gassen op den bodem van de patrooahuls drijft de loop naar achteren, waarbij een kniehefboom, die aan het sluitstuk is bevestigd, zich naar boven samenvouwt. Het sluitstuk opent zich dan, de ledige huls die door den patroontrekker is uitgetrokken, wordt uitgeworpen en de slagveer gespannen. Zooira de druk der gassen ophoudt, brengeu de gespannen veeren het sluitstuk naar voren, de kniehefboom wordt weder gestrekt, een nieuwe patroon ingedreven en het pistool komt geheel vaardig. Het magazijn kan 8 patronen bevatten. Als vuursnelheid wordt opgegeven 1300 ongerichte schoten per minuut, eeu getal dat eenvoudig als eene vergissing moet worden beschouwd. Daar de herlading iets vlug ger kau gaan dan met het Bergmannpistool, zal de vuursnelheid in werkelijkheid slechts een weinig grooter zijn dan hierboven voor dit pistool werd aangegeven, en dat is dan ook waarlijk al genoeg. Het Borschardtpistool is samengestelder dan dat van Bergmann en het gewicht, (1250 gram), grooter. De ballistische eigenschappen van beide

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 230