287 los mede; er was gelast de paarden stroomopwaarts van de booten te laten zwemmen. De los zwemmende paarden werden bij aankomst onmiddellijk door dragonders opgevangen. Elke boot deed den overtocht in 5 minuten. Het geheele regiment met alle bagage was in 5 uur over, nog al lang, doch hiervan moet afgerekend worden 11/g uur, waarin de oefening werd opgehouden door voorbij varende vrachtschepen, welke soms midden tusschen de zwemmende paarden voeren. Ongelukken hadden echter niet plaats. In datzelfde jaar hield ook de rijdende afdeeling van het 7° Re giment Yeld Artillerie een oefening op den Rijn bij Wesel. Het geschut werd uit elkaar genomen en zeer gemakkelijk op op vouwbare linnen booten overgebrachtmen had slechts 2 dier booten ter beschikking. De manschappen namen met 6 tegelijk in de booten plaats, waarin ook de harnachementen gelegd werdende paarden zwommen aan weerszijden van de booten en werden aan de trens vastgehouden, waardoor zij de booten voorttrokken, zoodat niet geroeid behoefde te worden. 7 minuten besteedde elke boot, om den Rijn, daar ter plaatse 1000 Meter breed, overtesteken. Een officier zwom in volle uniform, zich aan de manen van zijn model bepakt paard vasthoudende, den stroom over. Ongelukken vielen niet voor. In het voorjaar van 1896 werden door de verschillende garde- cavalerie regimenten te Berlijn oefeningen gehouden met de opvouw bare booten van Engelsch model, die zeer goed voldeden. Op het laatst van het voorgaand jaar is men echter tot het resul taat gekomen, dat hoewel opvouwbare booten aanbevelenswaardig zijn, zoowel infanterie, artillerie als cavalerie het meeste praktisch nut zullen hebben, de infanterie van waterdichte schuiltenten, in waterdichte zakken te verdeelen, de artillerie en cavalerie van water dichte mondzakken, waarvan lichte vlotten kunnen gemaakt worden. Hierop kunnen dan niet-zwemmers, equipement en harnachement geplaatst worden, welke aldus zeer snel getrokken door de zwemmers of

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 298