29-7 Terwijl daarop, met behulp van onmiddellijk nagezonden verster king, hier zoo spoedig mogelijk met den bouw van een fort werd aangevangen, begon men, onder dekking van de cavalerie en van het kameelruiterkops, en van een sluier van patrouilles en posten der bevriende Arabische stammen, de oude spoorbaan van Sarras naar Akascheh weder in orde te maken en bovendien magazijnen in Akascheh in te richten. De bovenbouw van de spoorbaan was grootendeels door de Derwischen vernield, de onderbouw evenwel was over het algemeen nog in goeden staat. Tegelijkertijd werden de beviende Arabische stammen opgeroepen om de bronnen en wegen bewesten en beoosten het Nijldal te beveiligen en tevens voe ling te houden met de van het Nijldal uitgezonden patrouilles. Intusschen was Osman-Digma, die het laatst aan de insluiting van Kassala had deelgenomen, in geforceerde marschen naar Suakim gesneld en had bij Erkowit een stelling ingenomen. Yan hier uit tastte hij den overste Lloyd die met gedeelten van de bezettingen van Suakim en Tokar in het midden van Augustus een gecombineerde beweging tegen hem uitgevoerd had, bij Khor-Mintri verrassend aan; hij werd evenwel teruggeslagen en moest als onmiddellijk gevolg van deze nederlaag om verplegingsmoeilijkheden op Adarama terug trekken, Er bestond dus voorloopig geen dringende reden meer om op dit gedeelte van het krijgstooneel een zoo sterke troepenmacht aan te houden, te meer niet daar hier de aankomst van Indische troepen tegemoet werd gezien en bovendien versterking der troepen macht in het Nijdal wenschelijk was. Voorloopig werd daarom nog het 10de (Soedarsche) bataljon over zee naar Beneden Egypte en van daar naar de militaire provincie overgevoerd. Toen daarop op den 30,ten Mei de Indische troepen bij Suakim begonnen aan te komen, ter sterkte van: 2 regimenten infanterie met 2 stukken maxim geschut; 1 regiment cavalerie 1 bergbatterij 1 compagnie sappeurs en 2 veldambulances, volgde ook het lBte Bataljon de beide anderen, die voorgegaan waren, en slechts het 16d6 Bataljon met een compagnie vestingartillerie en

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 308