OFFICIERS-SCIIERMBOm Yan het Voorloopig Bestuur va» de» Officiers-Scherm bond ont vingen wij ter kennisneming de navolgende Ontwerp-Statuten en een door dat bestuur aan Z. E. den Minister van Oorlog ingediend request met het daarop ontvangen antwoord, met verzoek in dit tijdschrift op dezen bond de aandacht te vestigen. Met de meeste instemming voldoen wij hierbij aan dat verzoek. De beoefening der schermkunst is van hooge waarde voor den Officier, niet alleen omdat zij noodig is voor het onderhoud der be drevenheid in het hanteeren der wapens, maar ook omdat zij krachtig medewerkt tot het aankweeken en onderhouden van militaire vormen. Zooals het Bestuur terecht opmerkt, zal de toetreding tot den bond gepaard moeten gaan met lustbelangstelling en toeivijding. Zullen die in Indië voor den Schermbond gevonden worden? Wij hopen het. Aan steun van Hoogerhand zal het ons hier zeker ook niet ontbreken. Het komt er dus alleen op aan ons los te rukken van den be- staanden en niet wel te verdedigen toestand: verwaarloozing van oefeningen, welke voor den officier in menig opzicht van veel be- teekenis zijn. Redactie. Ontwerp-Statuten Aet. 1. De Officiers-Scherm bond stelt zich ten doel, de beoefening der schermkunst onder de Officieren van het Nederlandsche Leger, het Nederlandsch Oost-Indisch Leger, (1) de Ko ninklijke Nederlandsche Marine (2) en het Korps Mari niers, te bevorderen. (1) Onder deze Officieren worden verstaan, de Officieren, welke worden genoemd in de „Naam- en Ranglijst der Officieren van het Koninklijke Leger der Nederlanden, en van de Nederlandsche Indiën." 2) Onder deze Officieren worden verstaan, de Officieren van de Kon. Ned. Marine, welke worden genoemd in de «Naam- en Ranglijst der Officieren van de Koninklgke Nederlandsche Marine".

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 338