328 De Bond tracht dit doel te bereiken door: a. Het stichten van Afdeelingen in de verschillende gar nizoenen, en het zoo noodig en mogelijk voorzien in de behoefte aan deugdelijke Instructeurs. b. Het houden van Wapenfeesten. Bij gelegenheid van genoemde Wapenfeesten, zoo mogelijk jaarlijks te houden, kunnen tevens, onder goedkeuring van H. E. de Ministers van Oorlog, Marine en Koloniën, Korps en individueele wedstrijden van onderofficieren en minde ren plaats hebben. Art. 2. Het Bondsjaar vangt aan op 1 Januari en eindigt op 31 Dec. d. a. v. Art. 3. De Bond bestaat uit a. Gewone-, b. Ondersteunende- en c. Eereleden. Gewone leden zijn de Officieren hierboven genoemd, wanneer zij zich als zoodanig aanmelden, op de wijze als in art. 3 van het Huishoudelijk Reglement omschreven. Ondersteunende leden zijn de Officieren, die den Bond door eene jaarlijksche Bijdrage van minstens 3.steunen. Eereleden worden op voorstel van het Bestuur door de Al- gemeene Vergadering benoemd. Art. 4. Het Bestuur wordt uit en door de gewone leden gekozen bij eenvoudige meerderheid van stemmen. Bij staking van stemmen beslist het lot. Het bestaat uit: a. Een Voorzitter; b, een Secretaris; c. een Penningmees ter; d. vier Commissarissen. Zoo mogelijk bestaat het uit Officieren van verschillende Wapens. Bij de Algemeene Vergadering, in de maand Februari van elk jaar te houden, treedt, volgens rooster de helft af, doch is terstond herkiesbaar. Art. 5. Bestuursvergaderingen worden door den Voorzitter belegd Algemeene- en Buitengewone Vergaderingen door het Be stuur. Indien minstens 30 gewone leden eene Algemeene Vergadering wenschen, moet deze worden uitgeschreven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 339