331 Request. Aan Zijne Excellentie den Minister van Oorlog. Geven met verschuldigden eerbied te kennen C. H. Smets, Eerste-Luitenant bij de Normaal Schietschool; W. C. Schönstedt, Eerste-Luitenant Adjudant der Grenadiers; J. C. M Pompe, Eerste-Luitenant Adjudant der Artillerie; J. F. Schmöle, Eerste-Luitenant der Genie; A. P. WiRix, Tweede-Luitenant der Cavalerie; A. E. van Swieten, Eerste-Luitenant der Infanterie. O. I. L. en A. Merkus, Luitenant ter Zee der 2e klasse: dat zij het voornemen hebben opgevat om te trachten een Officiers- Schermbond op te richten dat de pogingen door hen in het werk gesteld bij Officieren van het Nederlandsche Leger, het Nederlandsch Indische Leger en de Konink lijke Nederlandsche Marine, ten einde gegevens te verzamelen of zulk een Bond levensvatbaarheid zoude kunnen bezitten, aanvankelijk met een bevredigenden uitslag zijn bekroond, daar een 180 tal Officieren zich genegen hebben verklaard eventueel als lid toe te treden. Het doel, dat ondergeteekenden bij de oprichting van een schermbond in de eerste plaats zouden beoogen, is, de schermkunst door Officieren meer algemeen te doen beoefenen. Ofschoon thans bij de jaarlijksche wedstrijden van den Nederland- schen Schermbond, een toenemende zucht om zich onderling op de wapenen te meten, bij officieren merkbaar was, ontveinzen ondergetee kenden zich niet, dat de maatschappelijke positie van den officier de deelname aan die wedstrijden, welke steeds voor het publiek toeganke lijk zijn, niet langer toelaat. Alvorens verder te gaan, achten ondergeteekenden thans het oogenblik gekomen om Uwe Excellentie met hun voornemen in kennis te stellen, ten einde Uwe goedkeuring op hun streven, zoo mogelijk te erlangen. Mochten tegen het oprichten van zulk een Bond bij Uwe Excellentie geene bezwaren bestaan, dan zouden ondergeteekenden het op hoogen prijs stellen, indien het U mocht behagen den op te richten bond onder Uwe hooge bescherming te nemen, en te steunen

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 342