332 Hoewel op bescheideu schaal ontworpen, zullen uitgaven onver mijdelijk zijn. Indien het dus mogelijk ware ook aan dezen bond een geldelijken steun van Rijkswege toe te staan, zooals geschiedt aan de Militaire Sport-Vereeniging, den Nederlaudschen Scherpschuttersbond enz,, dan zoude de oprichting van den bond meer verzekerd zijn. Doch ook aan goede oefeningslokalen en oefeningsmiddelen voor Officiers-vereenigingen ontbreekt het in de meeste garnizoenen, en die te verschaffen zoude grootere kosten medebrengen, dan door contributiën van leden zouden kunnen worden gedekt. Om die reden vermeenen ondergeteekenden dan ook het eerbiedig verzoek tot U te mogen richten, dat het U moge behagen in de verschillende garnizoenen, waar onderafdeelingen van den Officiers- Schermbond zouden worden opgericht, een der schermzalen en schermgereedschappen ter beschikking te willen doen stellen van de bondsafdeelingen daar ter plaatse. Mogelijk zoude Uwe Excellentie het ook bij eventueele oprichting van den Bond, kunnen goedkeuren, dat de tot nu toe onder leiding van den Nederlandschen Schermbond plaats gehaci hebbende korpswed strijden, voortaan gehouden zouden worden bij gelegenheid van de, zoo mogelijk, jaarlijks te organiseeren Olficierswedstrijden. Ten einde Uwe Excellentie in staat te stellen omtrent doel en streven van den Bond nader kennis te nemen, veroorlooven ondergeteekenden zich aan dit hun schrijven de Ontwerp-Statuten toe te voegen, 't Welk doende, enz. (was get.) C. H. Smets. A Merkus. (Antwoord van Z. E. den Minister van Oorlog.) De Minister van Oorlog Ontvangen hebbende een request, met bijlagen, van den Eersten Luitenant der Infanterie C. H. Smets, en zes andere Officieren van het Leger hier te lande, van dat in Nederlandsch-Indië en van de W. C SCHÖXSTEDT. J. C M. POMPE. J. F SCHMÖLE. A P. W IRIX. A. E. VAX SWIETEX.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 343