338 Koninklijke Nederlandsche Marine, uitmakende het voorloopig Bestuur van den Officiers-Sehermbondte vestigen te s-Gravenhagehou dende verzoek, dat die Bond o. a. ondersteuning van Rijkswege moge ontvangen door het toekennen van een subsidie en door in de Garnizoensplaatsen, waar onderafdeelingen van dien Bond zullen worden gevestigd, een der schermzalen en schermgereedsehap beschik baar te doen stellen. Gelet op de adviezen door de Inspecteurs der Wapens ter zake uitgebracht. Brengt, met waardeering van het streven om door oprichting van den Officiers-Sehermbond eene meer algemeene beoefening der scherm kunst onder de Officieren te bevorderen, door deze ter kennis van de requestranten, dat het verzoek om toekenning van eene subsidie voor het tegenwoordige niet kan worden ingewilligd, vermits de begrooting voor het Departement van Oorlog eene dergelijke uitgave niet toelaat dat de Inspecteurs der Infanterie, der Cavalerie, der Artillerie en der Genie evenwel dezerzijds worden uitgenoodigd den Commandeeren den Officieren der Korpsen, onder hen ressorteerende, op te dragen, in die Garnizoensplaatsen, waar zich onder-afdeelingen van meergenoem- den Bond zullen vestigen, den leden te gemoet te komen door het doen beschikbaar stellen van één of meer verlichte en c. q. verwarmde lokalen, alsmede zoolang de geldelijke toestand van de afdeelingen zulks wenschelijk doet achten door het in gebruik geven van schermmaterieel, een en ander bij voorkeur te verstrekken door het onderdeel van dat Wapen, waartoe het tneerendeel der deelnemers behoort doet den adressanten ten slotte alsnog kennen, dat er bij hem, Minister, geen bedenking tegen bestaat, dat, bij het tot stand komen van den Officiers-Sehermbondde tot nu toe onder de leiding van den Nederlandschen Schermbond plaats gehad hebbende Korpswed- strijdeu, voortaan zullen worden gehouden bij gelegenheid van de, zoo mogelijk, jaarlijks te organiseeren Officiers-Wedstrijden. 's-Gravenha.ge, 10 December 1896. De Minister voornoemd, (getSchneider. Dl. I, 1897. 23

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 344