376 bleau en Berry au Bac hebben zich in den afgeloopen zomer van '96 met deze oefeningen bezig gehouden. Het ,18e Dragonders te Melun heeft een zij-arm van de Seine op 3 verschillende wijzen overgetrokken. Een peloton zwom in compleete marschtenue in 2 minuten over de 3 andere pelotons van dit eskadron volgden, de manschappen ge zeten op vlotten, de gezadelde en bepakte paarden zwommen aan de longe mee. De 3 andére eskadrons trokken over een door hen ver vaardigde brug. Een paard is bij deze oefening verdronken. Bij het 7e Dragonders te Eontainebleau zwommen de luitenant de Navailles, 1 onderofficier en 4 man in compleet marschtenue over de Loin. Dit gebeurde op de wijze als in het hiervoor beschreven Rus sische reglement wordt aangeduid, naast de paarden. Bij het 16e Dragonders te Berry maakte men vlotten van geteerde zakken gevuld met stroo. De manschappen brachten eerst hierop de harnachementen over en keerden vervolgens terug, om de paarden aan de longe zwemmende meetevoeren. Tot eene conclusie is men in Frankrijk dus nog niet gekomen. Waarschijnlijk zullen dezen zomer verdere proefnemingen plaatsheb ben. Volgens mij verstrekte inlichtingen vergenoegt men zich bij de meeste cavalerie-regimenten, deze oefeningen op primitieve wjjze des zomers tegelijk met het zwemonderricht der manschappen te houden. Engeland. Wanneer men de verslagen omtrent de cavalerie- manoeuvres in het kamp te Aldershot van eenige jaren geleden nagaat, dan valt het op, hoe toenmaals de Engelsche cavalerie, wat oefening enz aangaat, verre achterstond bij die van de andere groote mogendheden. De manoeuvres in 94 en 95 in dat kamp op meer tacfischen basis gehouden, brachten, wat betreft de elementairste evoluties, doch ook op tactisch gebied, groote tekortkomingen aan het licht. Op grond daarvan werd het vrij verouderde veel te omvangrijke reglement geheel volgens de nieuwere tactische begrippen omgewerkt. Het engelsche reglement „Cavallry Drill 1896" bevat dan ook in

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 387