377 2 handige bandjes alles van de opleiding van den man, tot de oefe ningen der cavalerie-divisie toe. Waar aan het tactisch inzicht van den aanvoerder vrijheid kon gelaten worden, is dit, ook vooral bij de exercitiën, gedaan, zoodat het beknopt en toch duidelijk is. Met een dergelijk voorschrift onder degelijke leiding, als thans voortgaande, zal de Engelsche cavalerie spoedig zeer zeker het stand punt innemen, wat zij met het oog op haar goed materiaal aan men- schen en paarden kan innemen. In dit nieuwe reglement (1° deel 1® gedeelte, 50) is ook opge nomen Het onderricht in het zwemmen aan de paarden. Hoewel ook de engelsche cavalerie niet zoo dikwijls als die van Rusland, Duitschland of Oostenrijk, in de gelegenheid zal komen om van dit onderricht veel nut te trekken, is er toch in het nieuwe reglement een vrij groote plaats aan ingeruimd. Hieronder volgt het voornaanste lo Het is noodig, dat de Cavaleristen die niet kunnen zwemmen, dit leeren, opdat zij niet, door vrees bevangen, de bewegingen van het paard, dat het wel kan, belemmeren. 2o De paarden moeten het eerste onderricht zonder ruiter ontvangen en hierbij langzamerhand in het water, tot een hoogte van 241/2 voet worden gedreven. Een paard dat dit gewillig doet, zwemt ook gewillig. 3o De werkelijke zwemoefeningen moeten beginnen in een smalle rivier met zwakken stroom, opdat de paarden niet keeren, voorts diep genoeg om te beletten, dat de paarden grond gaan zoeken. A.ls zij die slechte gewoonte aannemen, zullen zij in diep water achter over slaan. 4o Bij de eerste lessen gebruikt men een niet al te lichte boot, voor elk paard. 5o Enkele menschen en paarden moeten aan den tegenovergestelden oever worden geplaatst, waar de zwemmende paarden hen kunnen zien. 6o Het paard zwemt aan de longe, welke aan de trens wordt vastgemaakt. Merkt een paard, dat het grond verliest, dan wil het in den regel keeren, de man in de boot die de longe vasthoudt, moet echter niet toegeven en de longe strak aanhouden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 388