381 Eene andere proefneming, der vermelding waard, is die welke in den zomer van '94 in het kamp te Aldershot werd genomen door Luitenant Rimington van het regiment Sniskilling dragonders. Hij had mondzakken laten vervaardigen van „"WilleBden waterproof Canvas", een soort waterdicht linnen. Elke zak met stroo gevuld kon 66 KG. dragen en eenige zak ken vormden, met lansen verbonden een zeer goed vlot, waarop rui ters en harnachement konden geplaatst worden. Herhaalde malen werd met zulk een vlot gewerkt ter plaatse, waar te Aldershot de bruggenbouw wordt beoefend. Een eskadron van 66 paarden werd in 20 minuten overgezet, (opga ven omtrent breedte enz. v/h water ontbreken). Het best slaagde men met een lijn van fouragestrikken, waar langs het vlot werd voortgetrokken. Men kan ook zadel en deken in den zak doen, welke daarna dicht gemaakt, blijft drijven en door den zwemmer op sleeptouw kan ge nomen worden; de paarden zwommen op de gewone wijze langs het vlot. Ook in Engeland is men dus nog niet tot een resultaat gekomen, doch het laat zich aanzien, dat ook hier een opvouwbare boot voor de grootere eenheden en een waterdichte mondzak voor den overtocht van een man gekozen zal worden. Italië. Het italiaansche exercitiereglement van 1896, behelst niets betreffende de speciale oefening: het overtrekken van rivieren door cavalerie. Toch scheen het mij vreemd, dat er in dit groote leger, de a.s. bondgenoot van het Duitsche en Oostenrijksche, niet een of andere bepaling hieromtrent zoude bestaan. Ook de periodieken vermelden niets over dergelijke oefeningen der Italiaansche cavalerie. Volgens mededeeling van een italiaansch cavalerie officier, bestaan er voor deze oefeningen wel eenige voorschriften, (die ik niet heb machtig kunnen worden) en zijn er in de laatste twee jaren ook dergelijke oefeningen gehouden. Het voorschrift betreffende het overtrekken van wateren door cavalerie, verhaalde mijn zegsman, stelt op den voorgrond, dat de

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 392