382 overtocht, zooals die door groote afdeelingen in compleet marschrenue» manschappen zoowel als paarden, moet geschieden, eene te lange en voortdurende voorbereiding vereischt, weinig in overeenstemming met den korten duur van den diensttijd en met de groote eischen, welke de andere oefeningen stellen. Vandaar dan ook dat het reglement zich vergenoegt, met een meer eenvoudig en mogelijk doel, nl. om door het oefenen der in het regi ment aanwezig zijnde zwemmers op afgerichte paarden, eene afdeeling, uit flinke onversaagde cavaleristen bestaande, te vormen, geschikt om oudoorwaadbare stroomen over te trekken, teneinde opdrachten of zen dingen van bijzonderen aard uit te voeren. Geldt het dus de overtocht eener groote afdeeling over een ondoor- waadbaren stroom, waarvan de breedte het leggen van een brug be moeilijkt, dan geeft het reglement aan, de paarden achter booten of vlotten te laten zwemmen, waarin de manschappen met het harnache- ment gezeten zijn. In de laatste jaren zijn door sommige cavalerie-regimenten bijzon dere proeven van bedrevenheid afgelegd in het met goeden uitslag overtrekken van ondoorwaadbare stroomen hetzij door enkele ruiters hetzij door grootere afdeelingen. Omtreeks half Juni 1895 greep bij het 20e regiment cavalerie Rome, in garnizoen te Verielli, een geregeld onderricht plaats in het overzwem men van rivieren. Dit onderricht dat gegeven werd op de Sesia, op een plaats waar deze rivier 150 M. breed is, werd aan eene afdeeling van 40 cavaleristen gegeven; menschen gekozen uit de bekwaamste zwemmers van het regimenthet gedeelte, dat gezwommen moest worden, is 20 h 30 M. breed en heeft een diepte van 2 h 3 M. Slechts na 5 dagen voorbereidende oefeningen deed de geheele afdeeling van 40 man de overtocht over de rivier, zwemmende geztten op de gezadelde paarden. De manschappan hadden alleen de linnen pantalon aan. De overtocht geschiedde in colonne met vieren, elk gelid op een afstand van 100 meter achter het anderede geheele overtocht duurde 45 minuten. Den volgenden dag werd de overtocht herhaald, de manschappen in stalbui8 en linnen pantalon, de paarden gezadeld, terwijl op de volgen -

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 393