28 Poeloe Boeroe, eea koraalrif, dat zich uit diep water enkele M. boven het oppervlak der zee verheft en waarop zich slechts één klapperboom bevindt. Op dit eilandje bevindt zich ook een licht. Poeloe Kapal bij de Kroeëng Raijabaai. Ten slotte langs de Westkust (tot aan Tjarakmon): Poeloe Batoe Mandi, of Poeloe Batoe Bêroek Poeloe Boesa, Poeloe Kloewang en Poeloe Limpang. Het eens door ons veroverde gebied van Groot-Atjeh bevat het stroomgebied van de Atjehrivier of de Kroeëng Inong (Moederrivier) met uitzondering van een gedeelte vau het bovenstroomgebied dezer rivier, het stroomgebied van de Kroeëng Raba en een strook der Westkust tot Lepong, de strook ter Noordkust van Koewala Loeë tot Lampanas met de stroomgebieden der Kroeëng Raija-, Ajer Manis- en Lampanasrivieren. Het stroomgebied van de Atjehrivier wordt gevormd door de zich steeds verbreedende vallei, die besloten is tusschen het onbewoonde en gedeeltelijk met bosch bedekte heuvelterrein ten oosten, het steile Gleh Raija of Moenamgebergte ten zuiden en den Gleh Datar en Gleh Parang ten westen. Op het breedste, dicht aan zee grenzende gedeelte dezer vallei wordt een deel van het afstroomende bergwater in de lagunes, ten westen bij Sinangri en ten oosten in de Kroeëng Tjoet en Kroeëng Kali verzameld en naar zee afgevoerd. Het stroomgebied van de Kroeëng Raba is begrepen tusschen het Patanggebergte aan de eene zijde en den Gleh Datar ten zuid oosten van Pakan Badak benevens de westelijke hellingen van het noordelijk deel van den Gleh Katja aan de andere zijde. Het stroomgebied van de Kroeëng Raija bestaat uit een groot gedeelte van het heuvelterrein, dat oostelijk tot het stroomgebied der Atjehrivier behoort, en verder uit de westelijke hellingen van den Gleh Ije Panas en andere heuvels, die de westelijke grens uitmaken van het stroomgebied van de Ajer (Ije) Manis. Het stroomgebied van de Ajer Manis bevat de vallei van Lamtoba met de haar ten oosten begrenzende bergwanden alsmede een gedeelte van bovenbedoeld heuvelland.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 39