48 Verblijf te Ispahan3 dagen. Postreis IspahanTeheran2 Verblijf Teheran5 Postreis TeheranEnzeli aan de Kaspische zee2 Verblijf Enzeli1 dag. Russische boot Enzeli naar Petrovsk3 dagen. Spoorreis PetrovskHolland5 Tezamen37 dagen. Met de zeereis er bij gerekend, zou de reis derhalve in 59 dagen te volbrengen zijn, zelfs in minder als men zich wat korter op de tusschenstations ophoude. Het reizen in Perzië is daarbij niet duur; in comfort reizende, kan men voor het troject Bouchir Holland, naar men mij van eene betrouwbare zijde mededeelt, met f 450.volstaan. Thans nog een uitsluitend militair belang. De schrijver, die in het aanprijzen zijner stoomvaartverbinding, volgens zijne brochure te oordeelen, haast embarras de choix had, heeft naar ons gevoelen nog eene zaak daarbij over het hoofd gezien wij bedoelen de mogelijkheid, om Perzen voor het Nederlandsch- Indisch leger te recruteeren. Reeds vroeger in een opstel, getiteld: „Een en ander omtrent de „recruteering van het Indisch Leger," voorkomende op blz. 455483 van den vijftienden jaargang van het Indisch Militair Tijdschrift werd deze aangelegenheid breedvoerig behandeld. Generaal de Neve, de toenmalige Commandant van het Indische leger, was er niet afkeerig van, om met Perzen eene proef in het leger te nemen. Zij, de Perzen toch, als soldaat, schenen in het bezit van zulke goede aanbevelingsbrieven (o. a. groote matigheid, levende van rijst, brood en vruchten, zeer krachtig van gestel, goed voetganger op alle terreinen, gehoorzaam en goed schutter), dat het ernstige overweging verdiende, hen eene plaats voortaan in het Indisch leger te bereiden. Wat er toen echter aan gehaperd heeft, om de proef niet te ne men, weten wij niet.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 59