63 majoor. 3600. kapitein, le en 2e luitenant2400. De leeftijdsgrenzen en pensioensbedragen van de officieren, die op Malta dienen, verschillen met de hier voren medegedeelde cijfers een weinig. Aan de niet-Europeesche officieren wordt het pensioen toegekend aan eenen Subadar van 30 roepies per maand. Jemadar 20 Oorlogsmedailles en gespen worden alleen verleend„in comme moration of arduous campaigns and well-fought and well-sustained battles and sieges". Wij vinden deze omschrijving beter dan de onze; „buitengewone, belangrijke krijgsbedrijven," zooals ze ten onzent heeten, sluiten minder dan de hiervoren geciteerde Engelsche omschrijving de ge beurlijkheid uit, dat men het onderspit gedolven heeft. Ook in de uitloving van geldelijke belooningen mogen wij, vooral in de Nederlandsche koloniën, wel eens een voorbeeld aan de Engelschen nemen, ten einde het aanleeren van inlandschetalen aan te moedigen. Aan een bepaald aantal Engelsche officieren, die het Russisch, Arabisch of Turksch zich zoo weten eigen te maken, dat zij in eene dier talen als tolk kunnen fungeeren, wordt eene gratificatie van 200 pond sterling geschonken. Yan dit bedrag wordt 1500 gulden gegeven, na aflegging van het daar toe vereischt examen, terwijl de overige ƒ900: vijfjaren later volgen, als men dan bewijst, de taal genoegzaam onderhouden te hebben. Ook bij de pensioenstoekenning wegens verwonding en te velde ontstane lichaamsgebreken huldigen de Engelschen eene milde opvatting. Reclames daaromtrent worden alleen niet toegelaten, als sedert de verwonding of het ontstaan van het lichaamsgebrek meer dan 5 jaar verloopen is. Een officier heeft aanspraak op extra-pensioen voor elk zijner beide oogen en elk zijner ledematen, welke hij in de aktie verliest. Boven en behalve dat pensioen bekomt hij bovendien al dadelijk eene gratificatie, gelijkstaande met het bedrag van een jaar traktement, aan den rang verbonden, waarin hij is verminkt geworden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 74