64 Kunstledematen worden altijd door den Staat zoo noodig ver strekt. De pensioensverhooging bij gemis van één der ledematen of bij gemis van het noodzakelijk gebruik er van bedraagt: voor een luitenant-generaal 'sjaars majoor-generaal id. kolonel of luitenant- kolonel id. majoor id kapitein id. len luitenant id. 2en id. id Een officier, die zonder een zijner ledematen te verliezen, niettemin zwaar gewond wordt, kan op voordracht van den chef over den geneeskundigen dienst evenzeer in het genot eener gratificatie van één jaar traktement komen. Bij minder zware verwondingen bedraagt de gratificatie minstens het bedrag van drie maanden traktement. Moet de officier den dienst verlaten met verlies van ééne zijner ledematen of wegens zware verwonding, niet in den strijd doch niettemin toch in en door den dienst ontstaan, dan veranderen de zoo even genoemde pensioensverhoogingen navolgender wijze: voor een generaal-officier speciaal te bepalen kolonel en luitenant-kolonel f 3000. majoor1800. kapitein900. fen en 2den luitenant 000. Weduwenpensioenen worden, zegt de Engelsche wet, alleen verleend als eene belooning „for good faithful and gallant service rendered", en nimmer zal de weduwe er zich op kunnen beroepen, dat zij recht op pensioen heeft. Dat weduwenpensioen wordt niet verleend o. a. als de officier overlijdt binnen het jaar na zijn huwelijk, tenzij het bewezen kan worden, dat hij tijdens de huwelijksvoltrekking goed gezond was en overleden is tengevolge van het uitvoeren zijner dienstplichten. Is hij gepensionneerd, en eerst daarna gehuwd, dan ontvangt de 4800— 4200— 3600— 2400— 1200— 840— 840— 7) 7) V n 7) w y> W

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 75