66 Hebben de door den gesneuvelden officier nagelaten kinderen geene moeder meer en verkeeren die kinderen in nood, dan mag het wee- zeupensioen voor elk kind nog eens verdubbeld worden. De officiersweduwe, wier echtgenoot in den strijd komt te vallen of aan zijne wonden overlijdt, krijgt bovendien eene gratificatie, ge lijkstaande aan een jaar tractement van haren man, terwijl dit bedrag, als er kinderen mede overblijven, nog eens wordt verhoogd met x/2 deel voor elk kind. Wil men in het Engelsche leger zijn zoon van de Koninklijke Militaire Akademie officier doen worden, dan moet daarvoor jaarlijks worden betaald als de vader lager in rang is dan luitenant-kolonelf 480. als deze is luitenant-kolonel of kolonel720. majoor-generaal of luitenant-generaal 840. generaal 960. een burger 1800. De weduwe van een warrant officier een ouderluitenant, zouden wij in Indië zeggendie in den strijd gedood werd, overleed aan in en door den dienst ontstane ziekten of wel door andere oorzaken, doch in het laatste geval minstens vijf jaren dienst als „warrant officier" tellende, krijgt, mits zij met haren man vóór diens 45° le vensjaar in het huwelijk trad, 240 gulden jaarlijkseh pensioen. Blijven er met de moeder tevens kinderen achter, dan geniet de weduwe tevens 60 gulden per jaar voor elk der kinderen. Wij zullen deze onze aanteekeningen eindigen met eenige sprok kelingen aangaande den minderen militair van het Britsche leger. Deze draagt als distinctief van goed gedrag een chevron op den linkerarm. Het maximum dier chevrons bedraagt zes. Blijft de soldaat de eerste twee jaar na zijne indiensttreding buiten het straf-register zijner compagnie, dan krijgt hij de eerste chevron en blijft hij daarna zich in elk opzicht goed gedragen, dan volgt na 4 jaar, dus bij 6 jaar dienst de 2e chevron. nh 12 ii 1® j

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 77