67 na 23 jaar dienst de 5e chevron. Elke chevron geeft aan soldij extraop Ceylon 0.50 'amaands; te Hongkong en Singapore 0.021/2 per dag; overal elders 0.05 per dag. Een oud soldaat met 6 chevrons ontvangt in Engeland dus dage lijks f 0.30 meer aan soldij dan de rekruut. Bij slecht gedrag worden de chevrons ontnomen. Aan het schermen in het leger wordt zeer veel ten koste gelegd. Bij de cavalerie en lanciers b. v. wordt elk jaar aan den besten schermer van het regiment een le prijs ter hand gesteld, bestaande uit 60 gulden en een distinctief van twee gekruiste zwaarden, met een kroon in goud. Aan den besten schermer van ieder escadron wordt een 2de prijs geschonken, bestaande uit 42 gulden en een distinctief van twee gekruiste zwaarden in goud. Alverder worden nog prijzen gegeven van 18 gulden en als dis tinctief een paar gekruiste, garen zwaarden aan eiken cavalerist of lancier op de twintig van het escadron, die het meest van die af- deeling in het schermen uitmunt. In gelijken zin en met even milde hand worden 's jaarlijks bij de andere wapens prijzen geschonken aan de beste schutters, de beste richters, aan afdeelingen pontonniers, die het vlugst eene brug slaan. Een Yictoria-kruis wordt gegeven, als de soldaat zich buiten gewoon dapper heeft gedrageneen elk, die dit kruis ontvangt, be komt 's jaarlijks extra eene som van f 120, ook nadat hij gepen- sionneerd is. Eene zilveren medaille voor langdurigen en goeden dienst bekomt de soldaat, zoodra hij gedurende 18 jaar naar eisch gediend heeft, terwijl voor de militairen, boven den graad van korporaal, bovendien zilveren medailles van verdienste (medals for distinguished conduct and meritorious service) zijn weggelegd, welker uitreiking gepaard gaat met eene gratificatie in geld, die de som van 240 gulden niet mag te boven gaan. en 28 6e

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 78