"V A. IR, I „Revue Militaire de l'Etranger- Octobre. Reglement voor de éclaireurs van de cavalerie. Rusland. Bij keizerlijk decreet van is een Reglement voor de éclaireurs van de cavalerie vastgesteld, waarvan wij hieronder de voornaamste grond beginselen mededeel en. 1. De ophelderingsdienst is een der voornaamste werkzaamheden van de cavalerie. Maar daar deze dienst zeer moeilijk is, en van den soldaat bijzonder aangeboren eigenschappen eischt, kiest men bij ieder escadron menseben, die men met den naam van éclaireurs aanwijst, en die een speciale opleiding ontvangen omtrent de wijze, waarop verkenningen moeten worden verricht. Aan deze éclaireurs vallen alle opdrachten te beurt, welke persoonlijk initiatief en buitengewone volhardendheid vereischen. Gelijktijdig met de éclaireurs worden alle onderofficieren in de uitoefening van den verkenningsdienst geoefend. 2. Ieder eskadron moet ten allen tijde 16 éclaireurs tellen, die gelijkmatig over de pelotons verdeeld zijn en die eveneens zooveel mogelijk gelijkmatig verdeeld zijn over de verschillende lichtingen, welke onder de wapenen zijn. Hunne namen worden bij regimentsorder bekend gemaakt. 3. Zij worden gekozen uit de ontwikkelde, slimme en stoutmoedige lieden, die aan een sterk lichaamsgestel kennis hunner dienstverrichtingen paren, een goed gezichtsvermogen en een goed gehoor hebben en zooveel mogelijk uit hen die lezen, schrijven en zwemmen kunnen. Als men na verloop van tijd bemerkt, dat eenige éclaireurs niet voldoende de vereischte hoedanigheden bezitten, dan worden zij onmiddellijk door anderen ver vangen ook in vacatures wordt dadelijk voorzien. Bij voorkeur doet men een keuze uit hen, die de oefeningen van het instructie-peloton doorloopen hebben. Ook deze wijzigingen worden bij regimentsorder bekend gemaakt. Als onderscheidingsteeken dragen de éclaireurs een galon, dat midden op de schouderbekleedingen in de lengterichting daarvan aangebracht wordt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 89