so 8. De beste éclaireur van het regiment kan, na twee jaar dienst in het éclaireurspeloton, tot onderofficier bevorderd worden, zonder het in structiepeloton te hebben doorloopen, op voorwaarde altijd, dat hij on der de éclaireurs blijft dienen. De hiertoe behoorende onderofficieren worden gevoerd boven het organieke aantal onderofficieren per re giment. 9. Jaarlijks vóór de zomerm anoeuvres onderwerpt de Regimentscom mandant de éclaireurs aan een examen. Die zaken, waarvan de practi- sche toepassing slechts tijdens de zomeroefeningen geschieden kan, geven aanleiding, dat gaandeweg nieuwe beproevingen plaats vinden. De in den loop van het jaar ingeschreven éclaireurs, die daarbij blijk geven in alle opzichten voldoende te zijn opgeleid, verkrijgen het recht om het sub 3 genoemde galon te dragen. 10. Het voor de opleiding der éclaireurs noodige materieel moet voor elk eskadron omvatten: lo. alle benoodigde reglementen; 2o. een reliëfkaart om den éclaireurs het kaarten lezen en de begin selen van den ophelderingsdienst te onderwijzen; 3o. kaarten op groote en kleine schaal van de omstreken van het gar nizoen ten getale van één per twee éclaireurs; als het eskadron nabij de grenzen gelegen is, is het zelfs nuttig kaarten van de naburige land streken te hebben 4o. boussoles, één per éclaireur; 5o. cahiers en gedrukten met enveloppen voor het maken van schrif telijke rapporten 6o. horloges, gaandeweg aan te schaffen ten einde er aan eiken éclai reur een te kunnen verstrekken; 7o. booten, touwwerken en andere scheepstoerusting benoodigd bij het zwemmen. In die korpsen, waar de locale toestanden toelaten om jachten te or- ganiseeren, moet men honden africhten en zich het daarbij benoodigde materieel aanschaffen. Officieren, die jagen willen, mogen zich bedienen van de honden van het regiment en kunnen deelnemen aan de jachten, die met de éclaireurs gehouden worden. De jachten moeten steeds gehouden worden overeenkomstig de bestaande voorschriften. De voor het deelnemen aan jachten benoodigde verplaatsingen der éclai reurs worden in veldtenue gehouden met de voorgeschreven bepakking. De voor het materieel en de opleiding vereischte uitgaven worden, na vaststelling van het benoodigde bedrag, getrokken uit de onderhouds- fondsen van het regiment. Yoor afstandsritten, die meer dan 2 v 24

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 91