81 uur duren, worden aan officieren en manschappen speciale toelagen uit gekeerd, terwijl de paarden een verzwaard ration ontvangen. Hoewel het bovenstaande reglement bij een klein korps als het Ned.- Indische regiment Cavalerie niet voor toepassing vatbaar zou zijn, ver meen ik toch, dat daarin ook voor ons leger veel wetenswaardigs voor komt. Zou n. 1. een afzonderlijk éclaireurspeloton geen reden van be staan hebben, met het oog op de geringe sterkteverhoudingen, waarin het ruiterwapen voornamelijk tegenover den inlandschen vijand aan de troepen wordt toegevoegd, zoo is het toch zeker wel de moeite waard om eens te overwegen of de detail-opleiding van de meest geschikte man schappen bij de cavalerie niet wat verder kon worden doorgevoerd dan die van het gros. Ik heb hier speciaal het oog op de geschiktheid voor den ordonnansendienst en voor den verkenningsdienst. C. Een luclittorpedo. De Amerikaansche ingenieur H. CL Rich heeft een luchttorpedo uit gevonden, bestemd voor het bombardeeren van vestingen enz. Ongeveer 10 K.G. springstof worden aan eene kleine met waterstofgas gevulde ballon gehangen, welke deze last kan brengen tot op 350 M. hoogte. Met behulp van een electrisch automatisch te regelen toestel wordt het gas in de ballon door een vonk aangestoken; de ballon barst uiteen, en het geheel valt naar beneden, waar de springstof door den stoot ontploft. Om deze torpedo met goed gevolg aan te wenden, moet men het doel zoo dicht mogelijk nabij komen en de wind in den rug hebben. (Allg. Mil. Zeitung BERICHTEN. Wij ontvingen een door de Amethysten-Vereeniging te Bandjermasin uitgegeven boekje getiteld: „De Waarde van den Alcohol als voedings-en genotmiddel beoordeeld door Dr. O. Bunge, Hoogleeraar in de Physiologie te Bazel, met een woord tot inleiding en slot van Dr. Med. M. Fiebig." In een gering aantal bladzijden wordt een krachtig pleidooi geleverd tegen het gebruik van alcohol, welke volgens den schrijver geen andere dan verlammende eigenschappen heeft. Aan het slot zegt Dr. Fiebig: „gewoonte en genotzucht, valsche „schaamte en gemakzucht, vooroordeel en onkunde, brutaliteit en geld gierigheid hebben de menschen verblind en nu maken velen zich zei ven „wijs, dat alcohol, in matige hoeveelheid genoten, iets onschadelijks of iets „goeds is. Dl. I, 1897 6

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 92