84 Om dit te voorkomen, vriendelijke lezers en lezeressen, komen wij tot U, met het beleefd verzoek: helpt ons tot het verkrijgen van een eigen gebouw, waarin deze arme misdeelden in staat gesteld worden te kun nen arbeiden, waardoor zij niet alleen voor verderen achteruitgang behoed worden, voor menigen spot bewaard blijven, maar eveneens, niet steeds de pijnlijke overtuiging behoeven te hebben, dat zij bij ons, hoorenden zoo verre ten achter staan. Aan hen zal dan arbeid verschaft worden, die door een doofstomme te verrichten is. Reeds is een werkplaats voor hen geopend, maar de aanvraag van hen, die geplaatst wenschen te worden, wordt steeds grooter. Ja, plaats is er voldoende maar werk engeldEn «wie schaft er aan die allen brood, als werk en loon verminderen?" zegt Ter Haar en wij zeggen het met hem. Vandaar het beroep, dat het Damescomité op uwe offervaardigheid doet. Zij doet dat, gedachtig aan deze woorden „Ik acht het als aan Mij bewezen, wat ge aan Mjjn minsten dienaar doet." Gaarne voldoen wij aan het verzoek van het damescomité, om het vorenstaande op te nemen. Wij hopen van harte, dat men in Indië gelukkiger moge zijn, dan tot nu toe in Nederland. (Daar brachten 128000 circulaires, het verzoek in houdende een stuiverspostzegel of meer te zenden, 34800 stuivers op en 67 donateurs en donatrices traden toe tot een gezamenlijk bedrag van f 201.05 's jaars, en hoewel de eischen niet groot zijn, waren deze uitin gen van weldadigheid nog niet voldoende.) Bijdragen hetzij jaarlijks of in eens kunnen worden gezonden aan Mejuffrouw M. J. Hellingman, Nassaukade 113 Amsterdam. Be Redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 95