588 oi des middags uit; haar dienst namelijk de patrouilledienst bij dag duurt in den regel niet korter dan 5 uren. Zij dienen tevens tot beveiliging der treinen, van alle transporten en van particuliere reizigers. De gangen der sectorpatrouilles zullen zoodanig geregeld worden, dat zij, voor dat het donker is, weder in het garnizoen zijn teruggekeerd. Consignes. Ten aanzien van het dragen van wapens door de bevolking wordt verwezen naar het besluit van den Civielen en Militairen Gouver neur van Atjeh en Onderhoorigheden dd. 18 Mei 1885, No. 224. De patrouilles doorkruisen en doorzoeken het haar aangewezen terrein in alle richtingen, arresteeren allen, die niet van eene behoorlijke pas zijn voorzien en handelen verder overeenkomstig dat besluit. Indien de patrouillecommandant zulks noodig oordeelt b. v. als eenig verdacht persoon binnen een huis de wijk neemt kunnen ook huizen worden gevisiteerd. De in de huizen aangetroffen vuurwapens moeten door eene pas zijn gedekt; de bewoners mogen echter blanke wapens tot eigen verdediging in huis hebben. De patrouillecommandanten zullen ten strengste waken tegen het plegen van strooperijen door den troep onder hunne bevelen (artt. 175, 176 177, 178 en 179 Crimineel Wetboek); ook lichte strooperijen, hoe gering ook, zullen streng worden tegengegaan (artt. 180 en 181 Crimineel Wetboek). Patrouilledienst binnen de linie door het garnizoen van Olehleh. Het garnizoen te Olehleh laat dagelijks door één sectie (sterkte als boven) patrouilleeren naar den oostelijken landtong en in de onmiddellijke om geving der plaats. De consignes dezer patrouilles zijn dezelfde als die van de uit Kota Radja te zenden patrouilles. Patrouilledienst binnen de Unie door het garnizoen van Lambaroe. Het garnizoen te Lambaroe zendt dagelijks één patrouille, sterk een peloton (indeeling als boven) tot het doorkruisen der moekim Siroen. Ook hier zijn de consignes dezelfde. Patrouilledienst in Merasa. De patrouilles zullen de bewoonde kam- pong's in Merasa niet meer doorzoeken. De wegen in genoemde moekim en de terreinen buiten de kampong's zullen echter, evenals overal elders worden afgepatrouilleerd. Patrouilledienst in de linie. De posten, sterk 150 man, zenden dage lijks, bij het aanbreken van den dag, een patrouille uit in den omtrek binnen de lijn der versterkingen tot op 500 passen van de versterking- deze patrouille doet tevens den dienst van veldontdekking en gedraa-t zich overigens naar dezelfde consignes als de patrouilles van Kota Radjt De overige posten zenden bij het aanbreken van den dag en vóór het

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 105