601 - vuld door officieren en manschappen van een anderen landaard dan die der uitrukkende compagnie, met dien verstande, dat deze dienst zoo geregeld wordt, dat zooveel mogelijk die verschillende landaarden even veel malen op patrouille gaan. De wachtdienst behoeft niet ondergeschikt te worden gemaakt aan den patrouilledienst. Alleen zij, die op wacht zijn en als het te voorzien is, dat de compagnie later dan 12^ uur te huis zal komen zij, die op wacht komen, zijn vrij van den sectorpatrouilledienst. De geëm- ploieerden rukken dus mede uit. Consignes voor de patrouilleerende troepen. Deze detachementen pa trouilleeren in de beide sectoren voor hun bataljon aangewezen. De commandant van het detachement regelt den dienst zooals hem dit het meest doelmatig en nuttig voorkomt. De patrouilles doorzoeken en door kruisen het terrein in alle richtingen; alleen de kampong's in Merasa worden niet doorzocht, 't Is zeer aan te bevelen daarbij honden mede te nemen, die goed onder appèl staan en afgericht worden in het door snuffelen van het terrein. Alle Atjehers (mannen) die niet van een pas zijn voorzien, worden gearresteerd en naar het stafbureau gebracht; indien zij trachten te ontvluchten, worden zij neêrgeschoten. Met uitzondering van de hoofden, genoemd in het besluit van den Civielen en Militairen Gouverneur van 18 Mei 1885, No. 224, en van 5 Atjehers uit Kampong Djawa, die, als zij in de sawah's, gelegen tusschen Penaijoeng en den Pedirdijk werkzaam zijn, een door een pas gedekten klewang mogen dragen, is het dragen van blanke wapenen door Atjehers verboden. Atjehers, die dergelijke wapens bij zich dragen, worden als vijanden beschouwd en neêrgeschoten. Gedroste'dwangarbeiders, die door patrouilles worden ontmoet, worden neêrgeschoten. Ook huizen kunnen worden doorzocht, indien de commandant van het detachement dit noodig acht. De in die huizen aanwezige voorraad vuurwapenen moet door een pas zijn gedekt; zijn meer wapens aanwezig} dan worden zij in beslag genomen en de bewoners gearresteerd; zijn te weinig vuurwapens aanwezig, dan wordt de bewoner eveneens gearresteerd. Het is den bewoners vergund, blanke wapens ter hunner verdediging in huis te hebben. Buffels en runderen, welke door Atjehers worden vervoerd, moeten gedekt zijn door een pas; patrouillecommandanten behooren zich daar van te overtuigen; ontbreekt de pas, dan worden het vee en de drijvers aangehouden en naar het stafbureau gebracht; indien de drijvers trachten te ontvluchten, worden zij neêrgeschoten. Rijst, ketan, gedroogde visch, gezouten visch, zout, petroleum en tabak

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 118