603 Schetskaarten van het doorloopen terrein zijn, indien er niets bijzon ders voorvalt althans mijnentwege -niet noodig. Bij vijandelijke ont moetingen, beschadigingen aan wegen of bruggen en dergelijke moet echter eene schetsteekening (copy of calque van de kaart op 1:20000) worden aangeboden, de plaats van de vijandelijke ontmoeting en c. q. van de stelling des vijands, den aard der beschadiging, enz. aangevende. Regeling omtrent de dagen en uren van uitrukken. De dagen, waarop detachementen uitrukken, en de uren van afmarsck worden zoo onregelmatig mogelijk gekozen. Dan eens moet twee ot drie dagen achtereen een detachement uitrukken, dan eens gedurende een paar dagen niet, mits gemiddeld om de twee dagen. De uren van afmarscli moeten varieeren tusschen 6 uur 's morgens en 3 uur 's namiddags. De detachementscommandant moet den terugmarsch zoo regelen, dat nim mer in de duisternis gemarcheerd wordt. De uren van afmarscli der korpsen, die op eenzelfden dag patrouilleeren, moeten onafhankelijk van elkander worden gekozen, ofschoon het geen vereischte is, dat zij steeds verschillen. Wegens het incompleet van het rechter half 15e. bataljon Infanterie te Kota Alam zal dat korps voorloopig zijn sector (den 6en) gemiddeld eens in de 4 dagen afpatrouilleeren, terwijl het 3e bataljon den volgenden keer, dus eveneens gemiddeld om de 4 dagen, den patrouilledienst in dien sector waarneemt. Kota Radja. De plaatselijke commandant regelt, overeenkomstig het hierboven bepaalde, de dagen en uren van afmarsch der detachementen van de korpsen te Kota Radja telkens voor een week. Des Zaterdags zendt hij van de regeling van Maandag t/m Zondag d. a. v. extract aan ieder infanterie korpscommandant en afschrift aan den Chef van den Staf, een en ander onder geheim couvert. De korpscommandanten houden die regeling zoolang en zoo strikt mogelijk geheim. Ten einde te kunnen na gaan, waar een detachement of een gedeelte daarvan zich op een bepaald oogenblik bevindt, zendt de betrokken korpscommandant aan den Chef van den Staf 's avonds te voren, als het detachement vroegtijdig uitrukt, of anders een paar uren vóór den afmarsch, in gesloten briefje, opgave van de route, dien de detachementscommandant voornemens is te volgen of van hetgeen deze van plan is te verrichten of c. q. van de opdracht, die hem gegeven is. Posten in de Unie. De patrouilledienst van de bezettingen der versterkingen in de linie wordt door den Chef van den Staf geregeld naar dien van Kota Radja met dien verstande, dat door die bezettingen niet wordt gepatrouilleerd op de dagen, waarop en in de sectoren, waarin dit van Kota Radja uit geschiedt. De Chef van den Staf zendt des Zaterdags, onder geheim couvert, aan de liniecommandanten

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 120