608 Schriftelijke bescheiden van die posten worden met den trein mede gegeven, c. q. ook het journaal, tot controle door den liniecommandant van hetgeen reeds mondeling bericht werd; het heên en weêr loopen van militairen tusschen Lamdjamoe en Olehleh moet hiermeê een einde nemen. De Commandementsorder van 4 Mei 1887, No. 92 werd door de Commandementsorder van 29 Januari 1888, No. 17 vervangen. Deze luidde: Met intrekking van al het vroeger ter zake door mij bepaalde alsmede van het schrijven aan de liniecommandanten, dd. 3 Januari j.l., No. 2/13, wordt de veiligheidsdienst binnen de linie van versterkingen op Groot- Atjeh als volgt geregeld. Algemeene regeling van den patrouilledienst binnen de linie. Het terrein binnen de linie der versterkingen wordt verdeeld in zeven sectoren, als volgt le sector, omvat het terrein tusschen de Atjehrivier en den straalweg Kota Radja Pakan Kroeëng Tjoet; 2e sector, idem tusschen de Atjehrivier en den rijweg Kota Radja Olehleh; 3e sector, idem tusschen den rijweg Kota Radja Olehleh en de Kroeëng Daroe 4e sector, idem tusschen de Kroeëng Daroe en den straalweg Kota Radja Lehong Batah Lamreng 5e sector, idem tusschen den straalweg Kota Radja Lehong Batah- Lamreng en de Atjehrivier; 6e sector, idem tusschen de Atjehrivier en de Kroeëng Lingkar; 7e sector, idem tusschen den straalweg Kota Radja Pakan Kroeëng Tjoet en de Kroeng Lingkar. De patrouilledienst van de veldbataljons wordt als volgt geregeld 14e bataljon, eenmaal in de drie dagen, le sector; 12e batajon, eenmaal in de twee dagen, 4e en 5e sector 15e bataljon, eenmaal in de drie dagen, 6e sector 3e bataljon, eenmaal in de drie dagen, 7e sector benevens het terrein op den linker oever van de Kroeëng Daroe en de Atjehrivier ten noor den en ten westen bepaald door de grenzen van de hoeloebalangschappen Mesdjid Radja (rechter oever) Merasa en VI moekims. Het grondgebied van Merasa en c. q. ook het op den linker oever der Atjehrivier gelegen gedeelte van het landschap Mesdjid Radja (rechter oever) worden door gewapende bevolkingspatrouilles afgepatrouilleerd. Eene zoodanige bevolkingspatrouille, die op een der groote wegen eene iroepenafdeeling tegenkomt, zal op 15 a 20 M. afstand halt maken,

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 125