632 vallen: 0,80 x 2,25 2.late luitenants en de totale sterkte daalt van 29 tot 27. Om normaal te wezen moet zij echter komen op 24 en dus nog 3 dalen, waarmee beide factoren samenwerkende nog 3: 3 1 jaar verloopen zal. Derhalve wordt van af nu totaal nog 2T/4 1 3x/4 jaar gevorderd, alvorens het normaal aantal lste luitenants is bereikt, en al dien tijd natuurlijk kan geen 2e luitenant bevorderd worden. De 2e luitenants zullen dus geduld moeten hebben tot de volgende eeuw! Er zullen dan luitenants aan de beurt komen, van 7 en meer jaren dienst. Na deze uiteenzetting, waarbij wij meenen onomwonden maar ob jectief de naaste toekomst te hebben blootgelegd, zooals die men- sehelijker wijze gesproken zich zal afteekenen, indien althans geen mirakelen gebeuren durven wij dan ook met vertrouweu aan elk de vraag te stellen of de luitenants der genie niet tén volle gerechtigd zijn en zelfs verplicht hun beklag in te brengen voor de rechtbank der publieke openie? Dat wij niet berusten in een toe komst, zoo hopeloos als die onopgesmukte cijfers verkondigenDat wij, waar maar een schijn van motief is, elke gelegenheid aangrijpen en onze nooden de wereld inzenden! De aanhouder wint. Het is niet sedert vandaag of gisteren, dat die klachten dateeren, en het zijn niet alleen de geïnteresseerden, de luitenants, welke aldus spreken. Ten bewijze geef ik daartoe een oogenblik het woord aan den kapitein der genie A. W. F. Idenburg, adjudant van den leger-commandant, een officier dus, die alleen reeds uit hoofde zijner betrekking gerekend kan worden tot de meest degelijke en bezadigde elementen in het leger te behooren, en dien stellig nie mand zal willen verdenken van zich er ooit toe te hebben aangegord ten- dentieuse artikelen te schrijven, waarin met verdraaiing der waarheid feiten en zaken in een valsch daglicht worden gesteld. Welnu, inde Indische Tolk van 3 April 1894 dus vóór driejaar, schreef deze officier onder der titel „Bezuinigingen bij het wapen der genie in Nederlandsch Indië" o. a. dit: Het doel, dat Piëtro voor oogen heeft gestaan bij het schrijven der bedoelde artikelen 1) is, als ik het wèl begrijp, zeer goed. Schrijver l) Bedoeld worden het drietal artikelen: „Eene reorganisatie van het wapen der genie in Nederlandsch Indië", mede in de Indische Tolk gepubliceerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 149