689 beleid is te werk gegaan. Eerst wordt holderdebolder het wapen compleet gemaakt op eene sterkte, waarvan een ieder voorzien kon, dat zij zich op den duur niet zou kunnen handhaven. Nauw is het wapen dan ook zoover, of het wordt met ongeveer een vierde gere duceerd, nadat reeds bij een paar vorige gelegenheden het snoeimes gehanteeid was. Welk een logische gang van zaken En toch is die laatste inkrimping nog de wijste maatregel, welke sedert onze heugenis bij de genie werd getroffen. Helaas kon ook ditmaal geen mooi, afgerond stuk werk worden geleverd en moest de reorganisatie worden ontsierd door een onbillijke verhouding tusschen de lste en 2e luitenants of volslagen gemis aan overgangsmaatregelen. Maar voor de toekomstige genieofficieren belooft zij gewichtige voordeelen, waaraan wij dan ook alle recht hebben laten weervaren. 1) Of de toestanden bij de cavalerie nog slechter zijn dan bij de genie, wij zullen ons daarover geen oordeel aanmatigen. Afgaande op het organiseerend talent, dat in ons wapen voorzat, gelooven wij 't gaarne, doch wat baat dat onsIs het een reden, omdat A.'t slecht heeft, ook B. te doen omkomen? Of ver langt de billijkheid dan niet, dat beider nooden worden gelenigd? Gelijktijdig, zoo 't kan, en anders successievelijk, waarbij wij de prioriteit reclameeren, omdat wij 't eerst klaagden. Yatten wij in 't kort samen hetgeen boven werd betoogd, zoo hopen wij er in te zijn geslaagd het bewijs te hebben geleverd: 1°. Dat de slechte en onhoudbare promotiekansen der luitenants tot kapitein niet alleen nog een reeks van jaren zullen blijven voort bestaan, doch dat zij nog slechter zullen worden en de door de Kamer aangekondigde 20 jaar niet eens meer in een ver verschiet ligt en het lot worden zal van een niet gering aantal officieren dat de promotie van 2en luitenant tot lsten luitenant naar rato is. 26. Dat deze staat van zaken is een gevolg van de verkeerde maatregelen door de Regeering in vroeger jaren ten opzichte der aanvulling genomen eenerzijds en de reorganisatie anderzijds; 1) Yide ons opstel ftNaar aanleiding Tan de reorganisatie der genie" afleYering 2 ao. 1896 Yan dit Tijdschrift.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 156