REORGANISATIE VAN 11ET KORPS INDISCHE INTENDANTEN. Aan verhandelingen in tijdschriften en dagbladen over het tot op schrift gekozen onderwerp, heeft het in den laatsten tijd waarljjk niet ontbroken, enal kunnen wij niet zeggen, dat de ver schillende schrijvers over deze zaak, in alle opzichten, éénstemmig in hun oordeel zijn, toch treft het ons, dat zij, om verschillende redenen (1), vrij algemeen de noodzakelijkheid erkennen van eene splitsing van bedoeld korps in: a. Intendanten, die den volledigen Intendance-Cursus aan de Hoogere Krijgsschool met vrucht hebben doorloopen en die uitsluitend iu aanmerking behooren te komen voor de vervulling van speciale Intendance betrekkingen. Technische Intendanten. (2) -en b. niet dien cursus gevolgd hebbende Intendanten, die de be trekkingen blijven vervullen, welke tot nog toe door de Indische Intendance werden bekleed Administratieve Intendanten, (2) Echterniettegenstaande de urgentie van eene dergelijke afscheiding op goede gronden is aangetoond, werd tot nu toe niets gedaan om tot eene splitsing te geraken. Waarom niet? Dat de machtige dubbeltjes-reden niet het motief behoeft te zijn voor het uitstellen van dien maatregel, zullen wij trachten aan te toonen en daartoe nagaan, welke betrekkingen in het Indische leger uitsluitend door Techn, Int. behooren te worden bekleed, welke uitbreiding der bestaande formatie dus daarvan het gevolg zoude zijn en vervolgens of deze uitbreiding niet door eene gelijkwaardige inkrimping kan worden gecompenseerd. (1) Zie b. v. Militaire Gids jaargang 1897 blz. 87 en v. v. Militair Tijdschrift jaargang 1895 Deel I blz. 288 en v. v. (2) In liet vervolg van dit opstel zullen deze functiën worden aangegeven met: Techn. Intn. en Adm. Intn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 159