644 aangegeven systeem geschiede 1) en de aanschaffing op de voor den lande meest aanbevelenswaardige wijze plaats vinde. Door het aanwijzen van een officier voor deze werkzaamheden kan de formatie van het korps Intn. met 1 Kapitein n. 1. één der Kapiteins-Intn. bij den Gewestelijken Int. in de le Mil. Afdeeling op Java worden ingekrompen. Nemen wij nu, zoowel voor adviseur als voor keurmeester Lui tenants, dan wordt deze formatie-uitbreiding van 2 Luitenants ge compenseerd door bovenbedoelde vermindering van één Kapitein- Int. In de derde plaats zouden wij te Semarang, Soerabaja, Padang en Kota-Kadja, Luitenants die den Int. Cursus met vrucht hebben doorloopen, belast willen zien met de keuring der in de gewestelijke magazijnen van kleeding en uitrusting aldaar geleverde goederen, plaatselijke aankoopen, enz. Aangezien echter deze diensten niet zoo uitgebreid zullen zijn als •te Batavia, zouden deze officieren tevens belast kunnen worden met de keuring van alle aan den troep geleverd wordende artikelen. Zoodoende zouden dus weder 4 Luitenants meer benoodigd worden, doch daarentegen de bestaande formatie nader kunnen worden inge krompen, met: a. 1 Kapitein-Int. en wel met den tweeden Kapitein-Int. op het bureau van den Gewestelijken Intendant te Semarang. b 1 Luitenant-Kwartiermeester n. 1. één der twee Luitenants van het bureau van den Gewestelijken Intendant te Padang en c. 1 Kapitein-Kwartiermeester en wel dien der Gewestelijke Inten dance te Atjeh, in wiens plaats een Luitenant op dat bureau zou kunnen worden ingedeeld. Deze inkrimping weegt tegen eveD genoemde formatie-uitbreiding van Luitenants op. Recapituleerende zouden wij dus 6 Luitenants-betrekkingen heb ben gecreëerd, welke door op den Intendance-Cursus gevormde officieren zouden moeten worden bekleed (2) en waarin het leeuwen (1) Men denke hier vooral aan de groote hoeveelheden conserven voor het Leger benoodigd. (2) "Wij zullen deze officieren in het vervolg van dit opstel aanduiden met den naam van Aspirant-Technisch-Intendant. Asp. Techn. Int.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 161