645 aandeel van het geleerde op dien Cursus, namelijk de warenkunde en wat daarmede verband houdt, zeer goed te benutten zoude zijn, hetgeen ten slotte den Lande zoude ten goede komen. Voor hunne keuringen zouden zij zoo noodig de hulp van den Pharmaceutischen dienst kunnen inroepen. Voor het geval nu het aantal officieren, dat den Intendance-Cursus met vrucht heeft doorloopen, grooter is dan 6, zouden de tijdelijk niet in technische betrekkingen geplaatsten op eene vacature moeten wachten en intusschen met eene administratieve betrekking moeten worden belast. 1) In het tegenovergestelde geval, dus wanneer de technische betrek kingen niet alle door op den Intendance-Cursus gevormde Luitenants zouden kunnen worden vervuld, dan zou de waarneming daarvan moeten worden opgedragen aan geschikte Luitenants-Kwartiermeesters. Als betrekkingen voor Kapitein-Techn.-Int. zouden wij dan aangemerkt willen zien de betrekkingen van Kapitein-Int. bij de Gewestelijke Int waarbij thans een Majoor-Int. is geplaatst, dus te Batavia, Semarang, Soerabaja, Padang en Atjeh; terwijl de vol gende Adm. Kapitein-Int. plaatsen zouden kunnen worden aange vuld door Kapiteins-Kwartiermeesters met benoeming tot Kapitein- Adm.-Int. a. twee van de vier kapiteinsplaatsen op het Hoofdbureau der Militaire Administratie (de overige twee kapiteinsplaatsen worden dan uitsluitend Kapitein-Kwartiermeestersplaatsen) en b. de Kapiteins-Intn. te Palembang, Medan, Pontianak, Bandjarmasin, Makassar en Amboina. De Luitenants-Asp.-techn.-Int. zouden, met het oog op de dien sten, welke van hen als Kapitein-techn.-Int. gevergd moeten wor den, bij keuze tot dien rang worden bevorderd, terwijl de plaatsen van Kapitein-Adm.-Int. zouden worden aangevuld uit de Kapi teins-Kwartiermeesters, zonder dat deze ooit de Luitenants-Asp.- techn.-Intn. in hunne Kapiteinspromotie voorbij zouden kunnen streven. 1) Zou er dan inmiddels eene teohn. kapitein-int. of kapitein-kwartiermeesters- plaats open komen, waarvoor een Luitenant-Asp.-Tech.-Int. aan de beurt Is, die niet in eene teohn. betrekking is geplaatst, dan gaat deze niettemin naar anoiën- niteit voor.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 162