646 Aangezien echter het omgekeerde het geval zou kunnen zijn en bijvoorbeeld door plotseling ontstane vacatures de promotie dezer aspiranten te snel zoude worden, zou een minimum aantal dienst jaren als officier kunnen worden aangenomen, vóórdat de kapiteins rang voor hen bereikbaar ware. Yoorts wenschen wij behalve te Atjeh, waar een Majoor- Techn.-Int. bescheiden blijft, tevens den dienst verrichtende van Majoor-Adm -Int. als Administratief-Int. in de le, 2e en 3e Mi litaire Afdeelingen op Java en ter Sumatra's Westkust, Majoors te zien benoemd, die alle diensten verrichten, welke thans tot de attributen der in die Afdeelingen geplaatste Majoors-Iutendanten behooren, behoudens de werkzaamheden, welke speciaal tot den werkkring der op hunne bureaux ingedeelde Kapiteins-Techn. IntB. moeten worden gerekend. De inkomsten dezer Majoors-adm.-Intn. zouden gelijk staan met die van Majoor-Magazijn meester der Militaire Administratie. Deze laatste betrekking zou dienen te vervallen, met het oog op de diensten van den Majoor-techn.-Intn. op het Hoofdbureau, waar over later. Door dezen maatregel zou tevens tegemoet zijn gekomen aan de vele bezwaren, welke aan het bestaan van de betrekking van Majoor-Magazijnmeester bij de Mil. Adm. verbonden zijn 1). Tot den werkkring der Kapiteins-Techn.-Intn. zouden onder meer de volgende diensten gebracht moeten worden in tijden van rust: lo. de loopende dienst der zoogenaamde derde bureaux bij de Gewestelijke Intendances 2) en 3). 2o. het verzamelen van statistieke en andere gegevens, welke uit een oogpunt van militaite verpleging of troepenvervoer belangrijk zijn 4). 1) Zie o. a. het Ylle verslag- van de Vereeng. ter beoefening van krijgswetenschap 1693 1894. 2) Men houde in het oog, dat voor de keuringen, aansohaffingen enz. speciale Luitenants zijn aangewezen. 8) Als zoodanig staande onder den Majoor-ad in .-Int. 4) Majoor-techn.-Int.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 163