647 3o. het beramen der middelen dienstig tot behoorlijke verpleging der troepen in tijden van onrust of bij militaire expeditiën 1); in tijden van onrust: met de verpleging der troepen onder alle omstandigheden 2). De thans in de formatie van het Hoofdbureau der Militaire Administratie zijnde Majoor-Int. wenschen wij als Majoor-Techn.- Int. te behouden, maar hem eene andere betrekking te zien toe gewezen, n. 1. den verplegingsdienst in algemeeoen zin; in die betrekking, in tijden van rust onder de bevelen van den Hoofd intendant, belast met de directie der Gewestelijke Magazijnen van kleeding en uitrusting, de zorg voor het voltallig houden der voor raden, enz., met het beoordeelen en voortschikken van alle door de techn.-Intn. en den adviseur ingediende rapporten, memoriën en verslagen. In tijden van onrust, opstand, enz., is hem, met de betrokken Kapiteins-Techn.-Intn. de verpleging der troepen opgedragen. De Luitenant-Kolonel-Int. en de Hoofdintendant zouden bij keuze uit- de beide Majoors-Techn.-Intn. benoemd dienen te worden. Uit het hiernavolgend staatje kan men de bestaande en voorgestelde formatie met elkander vergelijken. Ofschoon verdere toelichtingen overbodig kunnen heeten, willen wij er op wijzen, dat de thans bestaande onbillijkheid om ver dienstelijke officieren der Militaire Administratie, die niet den Inten dance-Cursus hebben gevolgd of dien cursus niet met gunstig gevolg hebben doorloopen, zoo goed als geheel van den hoofdofficiers rang uit te sluiten is weggenomen. 1) In Atjeh verrichten de Majoor- en de Kapiteln-Techn.-Int. dezen dienst zamen. 2) Als zoodanig staande onder den Majoor-Toohn.-Int.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 164