499 Art. 5. De taak, welke in hoofdzaak op de maréchaussees rust, is de verze kering van de veiligheid des nachts binnen de linie, zoowel wat betreft beveiliging van de daarbinnen gelegen kunstwerken, waaronder de spoor banen met bruggen, alsmede de telephoonverbindingen eene eerste plaats innemen, als van de kampong's. Daartoe wordt den brigadecommandanten zooveel mogelijk vrijheid van handelen gegeven. Art. 6. Ten einde met vrucht aan de bij artikel 5 opgelegde verplichtingen te voldoen, moeten, zoowel de brigadecommandant als zijne ondergeschikten, volkomen bekend zijn met het terrein, dat hun ter beveiliging is aange wezen, alsmede met alle voetpaden, alle toegangen tot en wegen, loopende door de kampong's, het aantal en de namen der daarbinnen wonende mannen, de aanwezige wapens, paarden, buffels en sapi's en het getal huizen. De brigadecommandanten leggen daarvan registers aan, die zij nauw keurig bijhouden. Yan het tot hun ressort behoorend terreingedeelte zal eene kaart verstrekt worden op de schaal van 15000, waarop de toegangen tot de kampong's, daardoor loopende voetpaden alsmede de huizen met nauwkeurigheid zullen worden ingeschetst; de huizen moeten op die schetsen voorzien worden van nummers, overeenstemmende met de nummers, waar onder zij genoteerd zijn in de opgemaakte registers. Tot opname en het in teekening brengen van de kampong's zullen zooveel mogelijk daartoe bekwame personen worden aangewezen. Art. 7. Indien door de brigadecommandanten meer mannen, wapens of vee worden aangetroffen dan verantwoord kunnen worden eonfiskeeren zij het meerdere en geven dit met den persoon, die in gebreke is bevonden, aan den magistraat over, waarbij zij dan tevens een kort mondeling verslag uitbrengen, dat, evenals alle andere rapporten, welke die ambtenaar van de maréchaussees ontvangt, zoo noodig onmiddellijk door den magistraat wordt in geschrifte gesteld. "Worden in een kampong minder mannen, wapens en vee aangetroffen dan verantwoord kunnen worden dan brengen de brigadecommandanten ook daarvan rapport uit aan den magistraat. Art. 8. Ook overdag zijn de maréchaussees belast met de handhaving van de veiligheid van personen en goederen alsmede van de orde en rust en treden zij, waar en onder welke omstandigheden ze zich ook bevinden, steeds op als agenten der openbare macht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 18