687 liet terrein aan den linkeroever der Atjehrivier, aan west- en noord- zijde begrensd door de hoeloebalangschappen VI moekim's, Merasa en het aan dien oever gelegen gedeelte van het hoeloebalangsehap Mes- djid Raija rechter oever. Bij missive van 8 November 1890 No. 1525/15 bepaalde de Gou verneur van Atjeh en Onderhoorigheden, dat, met het oog om. op de oprichting van het korps Maréchaussée voortaan geen sprake meer mocht zijn van eene bewaking gedurende den nacht van de spoorbanen door gewapende dwangarbeiders. Van wanneer die nach telijke bewaking van de spoorbanen door gewapende dwangarbeiderswaar voor deze per dag en per man eene loelage van ƒ0,10 ontvingen, dateert, is niet meer met juistheid te zeggen. Zeker is het, dat zij in 1887 nog niet bestond. Het onderzoek der banen des morgens na het openen der poor ten door gewapende dwangarbeiders dateert van 1886. Ook daarvoor ontvingen deze eene toelage van 0.10 per dag. Tengevolge van de uitbreiding van ons rechtstreeksch gebied in Groot Atjeh door de bewegingen onzer troepen buiten de geconcen treerde stelling in 1898 onderging de Commandementsorder van 27 October 1890, No. 227 wijziging. Deze werd vervangen door de Commandementsorder van 23 September 1893, No 176, die na de sedert daarin gebrachte wijzigingen als volgt luidt: I. Verdeeling van het af te patrouilleer en terrein. Het af te patrouilleoren terrein wordt verdeeld in drie sectoren: le sector: Het terrein, begrensd door den rechter oever der Atjeh rivier, den straal weg Panteh Peiraq Pakan Kroeëng Tjoet en den buitenweg Pakan Kroeëng Tjoet Kota Pohama. 2e sector: Het terrein aan den linker oever der Atjehrivier, aan de west-en noordzijde begrensd door de hoeloebalangschappen VI moekim's en Merasa en het aan dien oever gelegen gedeelte van het hoeloebalang sehap Mesdjid Raija rechteroever. 3e sector: Het terrein, gelegen tusschen den rechter oever der Atjeh rivier en den straalweg Panteh Peiraq Pakan Kroeëng Tjoet, en ten oosten begrensd door eene lijn, gaande van onze vroegere versterking Pango naar de brug over de Kroeëng Tjoet in den straalweg Oleh Karang Tjotlri, en door de Kroeëng Tjoet. II. Terreinenniet in de sectoren begrepen. a. Het gebied van Merasa,

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 208