689 De le sector zal eiken dag, de 2e en 3e sector tweemaal per week doorloopen worden door troepen van Kota Radja. De voor de posten aangewezen terreingedeelten worden mede tweemaal 's weeks doorloopen. Indien troepen in het grondgebied van Merasa of van Toekoe Bantah een oefening wenschen te houden, zal hiervan tijdig kennis gegeven worden aan den betrokken hoeloebalang. Wenscht men eene oefening te houden in het sub II. als niet tot de sectoren behoorende gebied van Mesdjid Raija genoemd, dan behoort de kennisgeving plaats te hebben aan den Assistent Resident van Groot Atjeh. Over de groote wegen, door de drie genoemde gebieden voerende, mag natuurlijk ten allen tijde worden gemarcheerd zonder voorafgaande kennisgeving. IY. Regeling van de dagen en uren van uitrukken. De dagen, waarop detachementen zullen uitrukken en de uren van af- marsch worden zoo onregelmatig mogelijk gekozen. De patrouilles zullen des voormiddags niet later afmarcheeren dan 6£ uur en des namiddags niet vroeger dan 41 uur. De uren van afmarsch voor de detachementen, die op eenzelfden dag patrouilleeren, moeten onai hankelijk van elkander gekozen worden, ofschoon het geen vereischte is, dat zij steeds verschillen. Voor Kota Radja. De plaatselijke commandant regelt dagen en uren van afmarsch der sectorpatrouilles voor de korpsen van Kota Radja telkens voor een week. Des Zaterdags zendt hij van de regeling voor de volgende week afschrift aan iederen korpscommandant ook aan den commandant van het korps Maréchaussee - en aan den Chef van den Staf, een en ander onder ge heim couvert. De Chef van den Staf bepaalt of, behalve de in bedoelde regeling aangegeven patrouilles, ook nog zelfstandige cavaleriepatrouilles zullen uitgaan. De korpscommandanten houden de patrouilleregeling zoo lang en zoo strikt mogelijk geheim. Om te kunnen nagaan, waar eene sectorpatrouille zich op een bepaald oogenblik bevindt, zendt de betrokken korpsco'mmandant aan den Civielen en Militairen Gouverneur per nota eene opgave van de route, die gevolgd zal worden, het uur van afmarsch en de c. q. te houden oefening of verstrekte opdracht. Deze nota's moeten steeds vóór 8^ uur voormiddags op het stafbureau bezorgd worden voor de patrouilles, die dienzelfden namiddag of den volgenden ochtend uitrukken. Wordt er 's avonds of 's nachts gepatrouilleerd, dan deelt de korpscommandant het uur van af marsch en de te volgen route ook mede aan den commandant van het korps Maréchaussee en per telephoon aan de commandanten der posten, in welker nabijheid de patrouilles mochten kunnen komen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 210