707 werd geacht. Is het aantal 2e luitenants op 9 teruggebracht, dan zullen zij slechts 3 jaar in dien rang behoeven door te brengen en daarna worden bevorderd evenals thans bij de infanterie, waar indertijd niet de fout werd begaan eene inkrimping van luitenants over de beide categorieën gelijkelijk om te slaan, doch zij uitsluitend op de 2e luitenants werd gevonden. Een reden om 2e luitenants der infanterie eerder re bevorderen dan die der genie, bestaat niet. In afwachting, dat het zoover is, zou de termijn van 5 jaar, waarna moet worden bevor derd, werken als overgangsmaatregel. Dat vragen wij, niets minder. Met halve maatregelen zijn wij niet te redden. „Zools de zaken nu staan" mag niet langer gedraald j er moet hulp geschaft. Het oogenblik is zoo gunstig, als men maar wenschen kan. De kamer is genegen meerdere uitgaven te voteeren. Zal zij bij de eerstvolgende begrooting in de gelegenheid worden gesteld de toegezegde medewerking te verleenen? Gf. P. J. Caspersz. le Luit. Genie. WahaaijFebruari 1897. NASCHRIFT. Toen dit artikel gereed lag, berichtten de couranten, dat tot Ultimo van dit jaar de formatie van het wapen wordt uitgebreid met 3 eerste tegen intrekking van even zooveel tweede luitenants. Wij consta- teeren daaruit tot ons groot genoegeD, dat de hier en elders ontwik kelde bezwaren tegen de in het leven geroepen numerieke verhou dingen in den luitenantsrang ook op hoogere plaats instemming begin nen te vinden. Moge deze tijdelijke maatregel bestendigd worden in een perma nenten, en uitgebreid worden tot 5 luitenantsplaatsen, dan ware ten minste recht gedaan aan de tweede luitenants.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 228