504 III. Kleeding en wapening. Art. 9. 'De officieren dragen de uniform, bepaald voor hunne rang- genooten bij het wapen der Infanterie. Art. 10. De onderofficieren en minderen dragen de uniform, bepaald voor de overeenkomstige graden bij het wapen der Infanterie. Ter onderscheiding wordt een belegsel van geel laken op de beide hoeken van den kraag en op de opslagen der mouwen aangebracht. Alle niet-gegradueerden dragen bovendien den korporaalssabelkwast. Art. 11. De Maréchaussees zijn niet met den veldrandsel uitgerust. Art. 12. De schoendragende niet- Europeesche onderofficieren en min deren worden van slobkousen voorzien. Art. 13. Yoor het overige hebben de onderofficieren en minderen recht op de verstrekkingen van kleeding en uitrusting als voor hunne graadgenooten der Infanterie is of zal worden bepaald. Art. 14. Het administratief kader is aileen gewapend met. kapmes, daarbij behoorende scheede en schoen en gordel der Infanterie, terwijl de bewapening van het overig kader en de manschappen bestaat uit: lo. een karabijn als bij de Cavalerie in gebruik, doch voorzien van eene langs de loop toeslaande bajonetinrichting en van een geweerriem; 2o. een kapmes met scheede, schoen en gordel als bij de Infanterie; 3o. een klewang naar keuze 4o. een kris naar keuze; 5o. een patroonzak, welke aan een smallen gordelriem wordt gedragen en dient tot berging van 20 scherpe patronen. IV. Bijzondere lelooningen. Art. 15. Tot belooning van flinke daden en tot aanwakkering van den ondernemingsgeest worden premiën betaald, waartoe door den Civiel en Militair Gouverneur over een bedrag van 1200 (een duizend twee honderd gulden) 'sjaars kan worden beschikt. V. Administratie. Art. 16. Het korps Maréchaussee wordt geadministreerd als eene compagnie van het leger. De commandant geniet hiertoe, zoomede ter bestrijding van de uit gaven voor de administratie als korpscommandant eene indemniteit voor schrijfbehoeften van f 12 per maand. VI. Schietoefeningen. Art. 17. Ten behoeve van de schietoefeningen worden voor ieder met de karabijn bewapend maréchaussée 90 (negentig) scherpe patronen per jaar verstrekt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 23