721 1 Juni reeds begonnen de desiufecrie werkzaamheden. De geheele voorbereiding met inbegrip van de vele noodige gebouwen en van de groote voor de werkzaamheden benoodigde stoom-desinfectie inrichtingen was dus in den bewonderenswaardig korten tijd van twee maanden volbracht. De drie eilanden, waarop de quarantaine inrichtingen opgesteld werden, haddeu respectievelijk den volgenden inhoud en bebouwde op pervlakte Niijima 46000 M2 met 17234 H2 bebouwde ruimte, Hikojima 38600 M2 11852 M2 en Sakurajima 40080 M2 12038 M2 M Uit deze cijfers blijkt voldoende, dat men zeer omvangrijke inrich tingen gebouwd moet hebben. De desinfectie der goederen zou plaats hebben door stoomde daarvoor benoodigde apparaten werden gekeurd door een ook in Duitschland welbekenden leerling van Koch, den Japanschen bacterio loog Kifarato. Deze achtte een stoominwerking van 30 minuten voldoende om alle ziektekiemen te dooden. 20 Augustus werd in verband met de vermindering der terugkee- rende troepen het bureau van Hiroshima naar Tokio verplaatst en 31 October was de geheele militaire quarantaine afgeloopen tn werd de nadere veel minder uitgebieide desinfectie door de divisie inten dances bevolen. De volledige gtoote desinfectie duurde alzoo vijf maanden; aan haar werden onderworpen: 687 schepen, 232346 man, 932779 klee ding- en uitrustingstukken. De gezamenlijke onkosten bedroegen f 2088000 De op de oppervlakte der genoemde stations opgerichte bureau's, kleed- en onrkieedkamers, desinfectielocalen, isoleerbarakken en ka zernes beantwoordden, zooals uit de bij het Japansche werk gevoegde teekeningen blijkt, aan de nieuwste voorschriften op hygiënisch gebied eu zijn als modellen ter navolging aan te bevelen. Het ter beschikking van een station staande personeel bestond in het kort uit het volgende: Zoo was bijv. het personeel van het quarantaine station Niijima samengesteld uit: 1 hoofdofficier, 10 officieren, 23 onderofficieren,

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 242