722 455 manschappen, 19 militaire artsen, 3 trompetters, 2 onderofficieren van den geneeskundigen dienst, 1 betaalmeester, 4 aspirant-betaal meesters, 16 civiele beambten, 10 hospitaalbedienden, 2 stoomwerktuig- kundige ingenieurs, 1 electrotechniker, 12 stokers, 2 wasschers, 15 barbiers, 4 loopjongens, 12 bedienden, 221 arbeiders en 1 militaire apotheker. Het was dus een buitengewoon uitgebreid personeel, waarmede in Niijima gewerkt werd; op de beide andere stations waren in overeenstemming met de geringere uitgebreidheid van de geheele inrichting minder werkkrachten bezig. Ieder quarantaine station was in afzonderlijke afdeelingen verdeeld, en bestond uit gebouwen voor de administratie [wachtkamers, bu reaux, keukens, woningen, casino, uitkijktoren] en uit localen voor de desinfectie [verzamelplaats voor de aan land komenden, desinfectie gebouw met machinehuis, daarbij kamers voor het ontkleeden en aankleedeu, badkamers, magazijnen voor gedesinfecteerde en voor niet gedesinfecteerde zaken, verblijfbarakken, ontspanningslocalen en isoleerbarakkeu]. Alle gebouwen weiden in eeH paviljoen-barakken sijsteein gebouwd. Het geheel was onderverdeeld in de volgende afzonderlijke onderafdeelingenDirectie; transport afdeeling; afdee- ling voor de chemische desinfectieafdeeling voor de stoomdesinfeciie afdeeling der lijkverbranding en voor het verbranden van onbruikbare goederen; badinrichting; afdeeling voor de scheepsdesiufectie en de afdeeling voor de verdachte ziekte gevallen. Uit dit schema laat zich reeds een denkbeeld der werkzaamheden vormen, zoodat nog slechts op eenige der voornaamste punten de aandacht gevestigd zal worden. De quarantaine beambten bestonden uit officieren en militaire geneesheerenop hen rustte de taak om de aankomende schepen en de daarin overgevoerde troepen aan een onderzoek te onder werpen. Zij moesten bij den scheepskapitein of bij den zich op het schip bevindenden militairen geneesheer informaties inwinnen omtrent de op het schip aanwezige besmettelijke zieken en de ge- dureude de reis voorgekomen ziekte gevallen. Zoodra een besmet telijk ziektegeval geconstateerd werd, moest het schip met zijn geheele inventaris gedesinfecteerd worden, terwijl alle manschappen landen moesten en gebaad werden; gedurende dit baden werden tevens hun

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 243