505 De toekenning van schietprijzen geschiedt op denzelfden voet als voor de Cavalerie is of wordt bepaald. Dit organiek reglement onderging de volgende wijzigingen. In 1892 werd het korps, na voorstel van den toenmaligen Gou verneur, kolonel Pompe van Meerder voort, uitgebreid met 2 luitenants en 24 maréchaussees (2 per brigade) zoodat het tot Maart 1896 bestond uit 4 officieren en 242 onderofficieren en manschappen eene sterkte, die, met het oog op de toen van het korps gevorderde diensten, als een uiterst minimum moest worden beschouwd. Bij de oprichting van het korps waren, onbegrijpelijk, de inland- sche maréchaussees niet geschoeid. Op voorstel van laatstgenoemden Gouverneur van Afjeh en Onderhoorigheden ontvingen ook zij in 1891 schoenen en slobkousen. Met het begin van 1893 werd de soldij van den inlaudschen sergeant bij dit korps, die, gelet op de van hem gevorderde diensten, onevenredig was aan die van zijn Amboineeschen en Afrikaanschen graadgenoot bij net korps, met 0,15 per dag verhoogd en dus op f 1,20 per dag gebracht. Op een voorstel om het geweer, waarmede de Koloniale reserve in 1892 gewapend was, bij het korps Maréchaussee in beproeving te geven, werd tot 1894 geene beschikking genomen. Evenmin vond het in 1892 gedaan voorstel genade om het korps, dat zijn derde levensjaar was ingetreden, eindelijk permanent in de formatie van het leger op te nemen. Bewijzen van levensvatbaarheid had het te over gegeven. Over de onmisbaarheid van het korps, dat in de pamphletten des vijands voortdurend over den hekel gehaald wordt hetgeen meer voor zijne deugdelijkheid pleit dan wanneer zijn lof door Tengkoe Kota KaraDg en andere bendehoofden werd bezongen zijn de gevoelens verdeeld. Yan militaire zijde is wel eens beweerd, dat de diensten der Marechaussée even goed door de infanterie in Atjeh kunnen worden verricht. Ik deel die meening niet. (1) Den 27en September 1890 stelde de Gouverneur van Atjeh en (1) Ik heb het onverklaarbaar gevonden, dat de Heer G. A. Scherer, in zijne brochure ,Hoe meet Atjeh gepacificeerd worden" tegen de oprichting van dit korps gekant waB.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 24