506 Ouderhoorigheden de volgende „Instructie voor den commandant van het korps Maréchaussée" vast. Art. 1. De Maréchaussees vormen een militair korps, dat tijdelijk boven de formatie van het leger wordt gevoerd en ter beschikking is van den Civiel en Militair Gouverneur van Atjeh en Onderhoorigheden tot het ver richten van die diensten binnen de geconcentreerde stelling in Groot- Atjeh, welke noodig worden geoordeeld. De commandant van het korps staat onder directe bevelen van den Civiel en Militair Gouverneur en ontvangt van dezen de vereischte orders omtrent de diensten, die door de maréchaussees moeten worden verricht. Hij verhoudt zich tot andere autoriteiten op dezelfde wijze als korps commandanten. Art. 2. Do Maréchaussées worden te Kota Radja en te Olehleh gekazerneerd. De voorschriften betreffende den Inwendigen en den Garnizoensdienst zijn slechts in zooverre op hen toepasselijk als de hun opgelegde diensten dit mogelijk en de handhaving van de krijgstucht dit noodzakelijk maken. Art. 3. De officieren en minderen van het korps Maréchaussée verrichten geene garnizoensdiensten. De korpscommandant mag ook niet worden benoemd tot president of lid in den garnizoensraad van administratie. Art. 4. In verband met de veiligheidsdiensten, welke aan de marechaussees krachtens het Gouvernements besluit dd. 2 April 1890 No. 10 zijn opge dragen, confereert de korpscommandant dagelijks met den hoofddjaksa; bovendien zal hij zich zooveel mogelijk op de hoogte stellen van den politieken en socialen toestand van Groot-Atjeh, in het bijzonder van de betrekkingen, die bestaan tusschen de hoofden en bevolking van binnen de linie met die buiten onze stelling. Art. 5. De korpscommandant maakt eene verzameling op de registers van de brigadecommandanten en ontvangt zoodra mogelijk een verzamelkaart van de op ingeschetste kaartjes van de brigadesectoren; die verzamel kaart wordt daarna door zijne zorg nauwkeurig bijgehouden. Art. 6. In verband met de hem in art. 4 opgelegde taak zal hij van het bestuur steeds de noodige inlichtingen ontvangen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 25